Vraždy na Shetlandech - Temné vody - 2. část (2014) (epizoda)

Tak to bylo nečekané rozuzlení, podezřelých tu bylo hned několik. Jednu starou vraždu, aby se na ni ani po letech nepřišlo a při kopání plynovodu už vůbec ne, tak následovaly další 2 vraždy. Navíc na povrch vyleze i spousta věcí, které měly zůstat utajené, protože na ostrově není moc možností, natož si pak najít partnera.

Modrá krev - Kolowratové (2017) (epizoda)

František Antonín II. korunoval nebo podával korunu při korunovaci posledního Českého krále Ferdinanda I. Dobrotivého.

Modrá krev - Colloredové (2017) (epizoda)

Rod od roku 1025 v Itálii, v Čechách od konce 16. století, od 1635 získali jako konfiskát zámek Opočno.

Vraždy na Shetlandech - Temné vody - 1. část (2014) (epizoda)

Markham přijel na ostrov svým starám jasně žlutým Porsche 928, dal si drink s Perezem a pak se prý jel podívat na rodiče, ale už nedojel. Někdo ho tu nechce, srazili ho i s aute dolů ze stráně.

Inspektor George Gently - Gently na rozhraní (2014) (epizoda)

Rok 1969, Gently i Bacckus už se tak nějak zmátořili z postřelení v předchozím díle v katedrále a jsou znovu ve službě. Dostanou také novou dívčí/dámskou posilu Rachel Coles. A od tohoto dílu nosí Bacchus ty svoje děsivé pejzy. Demolice bytových domů, tomu předchází demonstrace, policejní zásah, při zásahu zemře jeden Zasahující policista a po zásahu zemře jeden sqoter. Ale ti malí kluci to viděli.

Ikony Kamila Střihavky - Michal Pavlíček (2022) (epizoda)

Michal Pavlíček je pro mě ikona z největších, já jsem ještě za komoušů asi v 11i letech byl na koncertě Stromboli, když ještě nemohl hrát Výběr, ale pak vyšel Výběr, jeho 2 desky a bylo to, byl jsem rázem lapen do posti.

Ikony Kamila Střihavky - Roman Holý (2022) (epizoda)

Roman Holý je pro mě ikona z největších, jeho sbírka keybordů je úchvatná a co na to umí zahrát, u toho oko nezůstane suché.

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Rudý kruh (1994) (epizoda)

Rudý kruh je bratrstvo bojující za spravedlnost světa? Alespoň takový mají marketing. Ale jejich šéf Černý Gorgiano je nejenom divný patron, ale taky normální chladnokrevný zabiják. 7/10