Země během 1000 let (2016) (TV film)

Řada satelitních a leteckých záběrů a řada animací, jak se měnila pevnina za poslední desítky milionů let a ledová pokrývka za poslední tisíce a desítky tisíc let. A co se stane, až ledovce roztání? Kde jinde uvidis radarové snímky Antarktidy, jak skutečně vypadá pevnina pod ledem? Vizuálně solidní podívaná, ale s komentářem Jana Rosaka je to spíš trochu nuda, proto 4 frcky nedam. 70℅

Úžasný pan Belmondo (2016)

Tohle je vlastně takový komentovaný prostřih staršími rozhovoru s JPB, ukázkami z natáčení a z filmů a rekapitulace asi těch nej filmů. 3/4 dokumentu jsou o filmech ze 60. let, kdy se stal megastar. Nic naplat, JPB je prostě má letitá francouzská jednička. ČT uvedla bohužel již tradičně jen tu zkrácenou verzi. O rok starší Belmondo (TV film) je ale mnohem mnohem lepší a působivější dokument.

Inspektor Taggart - Bouchač (2002) (epizoda)

Season 19 | Episode 1. I v přístavních docích se může dít něco nekalého. Jde ale spíš o podprůměrný díl, kde je chvilka napětí až u samého konce. 50%

Vídeň: Říše, dynastie a sen (2016) (seriál)

Bruuutuuus. Hned u prvního dílu mě až mrazilo. Britové udělali úžasný seriál o naší historii, o Českých zemích, Rakousko-Uhersku, svaté říši Římské. O tom, co jsme se jen tak v kostce všichni ve škole učili, někdo si to ještě pamatuje a někdo už ne. O tom, co nám tu zanechali a co je dnes ještě možné vidět. A já jako velký milovník Vídně jsem si teda chrochtal. Přemýšlím, jestli dám 4 nebo 5 frček.

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Už si ani nevzpomínám, o čem byla jednička. Dvojka má začátek jak z nějaké bondovky, ale tempo pak celkem rychle vychladne. Je to zase taková naháněná Jasona, který umí skočit v Riu z lanovky rovnou na rogalo, běhá, skáče i bez trička, zase všechny přepere a je neprůstřelný. Ale k závěru se tam objeví Tommy Lee Jones se šílenou kozí bradkou a ten je docela zábavný, takže to tak trochu dorovná.

Nejlepší trapasy (2013) (seriál)

Nejsou to Bakaláři, ale je to ten styl, akorát novodobý. Koukatelné, takové slabší 3 frčky.

Náš člověk v Lotyšsku (2015) (TV film)

Guy si tentokrát sedne do Žigula z roku 1982 a objíždí Lotyšsko, aby se seznámil se svými příbuznými, nejvíce s potomky bratra jeho dědy. A taky se dozví, že jeho předci bojovali v Krymské válce a i v jiných válkách, takže to nejspíš byli drsoni. A tak různě.

Dějiny násilí (2005)

Viggo byl v té době megastar z Pána prstenů. Tohle je další role, kde hraje bývalého mafiánského zabijáka, která mu perfektně sedne podobně jako v dalším mafiánkém filmu Východní přísliby (2007).

Přes palubu (1987)

Kurt a Goldie, tohle vám zaručeně zlepší každé deštivé sobotní odpolende a to i po letech.

Inspektor Taggart - Ohni, hoř! (2002) (epizoda)

S18E02. Tak především Jackie Redd to těžce nese, ona milovala svého šéfa Michaela Jardina, navíc její manžel se chce po 2 letech rozejít, resp. chce jít na lepší flek až do Londýna k metropolitní policii. Nový šéf týmu Matt Burke zrovna není lidumil a mezi ním a Jackie to zrovna nejiskří. A teď k ději. Tentokrát se hledá nejen žhář. A vrcholí to tak, že Jackie s Burkem musí zneškodnit bombu, takže trocha akce a trocha napětí.