Tátova volha (2018)

Tak Vejdělek už natočil lepší filmy. V kině bych se asi kousal, ale takhle večer v telce je to docela v poho. 55%

David Attenborough: Zoo Quest v barvě (2016) (TV film)

Ojedinělý dokument o tom, jak našli v archivu barevné 16mm nikdy nezveřejněné filmy. I dneska jsou ty záběry fascinující.

Top Gear: Nejhorší auto všech dob (2012) (TV film)

Lexus, který se u nás ani neprodával. I po 7 letech mě baví se na to dívat, jak show je to prostě nepřekonatelné. 90%

David Attenborough - v devadesáti stále za kamerou (2016) (TV film)

Davidovi na BBC udělali takovou kultivovanou ne úplně oslavu, takové spíš připomenutí jeho celoživotní práce. U toho jsem si vzpomněl na Grilování Bruce Willise (2018) a to je teda sakra rozdíl, jak někomu vyseknout poctu a zavzpomínat s ním. Relativně kultivovaní Angláni a vidláci z Améru.

Archeologové na pobřeží (2016) (seriál)

Česko bohužel nemá 18 tis. km pobřeží, kde se dá něco hledat. Ať už to jsou vraky ponorek, lodí, zvířat, ale i původních pobřežních staveb atd. A jak se tak na to dívám, je to docela nuda.

Červený trpaslík - Série 7 (1997) (série)

Někdo říká, že už si měli dát pohov. Pro mě je to naopak jedna z nejlepších sérií. Arnold odchází jako Eso Rimmer, tak ho nahradí Kočanská a Kryton perlí ještě víc než obvykle.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Vizuálně parádní a slušně obsazený film, ale... Emily má rostě svoje svědomí a řada těch chlapských věcí je jí proti srsti. A o tom to je. Celou dob mi to vzdáleně připomínalo Labyrint lží (2008), což je taky vizuálně parádní a slušně obsazený film, u kterého ale za chvíli nevím, o čem že to vlastně bylo. 4 frčky prostě nedám.

Bídníci (2012)

No tvl zpívaný muzikal. Tohle nenarovná ani hodně slušné obsazení. Problém je taky v tom, že tohle Jackmanovi nelze uvěřit.

Krásy evropského pobřeží (2005) (seriál)

To ještě nebyly drony, takže všechno pěkně z vrtulníku. Jeden z toho až závidí pilotům. Třeba takové skotské Hebridy, to není úplně nejčastější místo k návštěvě.

Počátky lidské cesty (2017) (seriál)

Amíci zase jednou udělali obsahově celkem zajímavý dokument, ale zmastili to tou jejich hurá formou. Resp. je to takové povídání se slušnými vizualizacemi jak pro školní děcka a o to víc zamrzí, že tam jsou uváděná nesmyslná data a některá blábolivá tvrzení jsou uváděna jako fakta.