O slavnosti a hostech (1966)

No tvl ta nová vlna byla tak nová, že některé věci nechápu ještě ani dnes. Všichni ke mě a na něj a on nedá pokoj a nedá pokoj a nedá pokoj... v podstatě nevím, proč bych to chtěl vidět ne dřív jak za dalších 10 let. 50%

Náhlá smrt (1995)

Tohle je hodně slabá žánkládovina, i když se tentokrát odehrává tak nějak v jiném prostředí zimního stadionu a hokejového zápasu.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Pětka po komicky až komiksových prvních akcích se rozvine v docela zajímavý příběh v brazilském Riu. Přes mafiánskou GT40 se zajímavých čipem se tentokrát bude krást mafiánský trezor, který je plný vaty z drog. A po těch zase pase nová tvář, která to trochu osvěžila, Hobbs (Dwayne skála Johnson) z DEA. Takže nakonec oni mají vatu a on drogy, tady by to mohlo skončit, jenže konec hned láká na šestku, kde vstává z mrtvých Letty (Michelle Rodriguez) z jedničky a trojky. Ale i tak furt nechápu tu těch 80%

Legendy zločinu (2015)

Tom Hardy jako Ronald a Reginald Krayovi, Londýn a šedesátky. Nooo, ten který je tak skvělý v těch všech vedlejších rolích, si tu střihnul hned titulní dvojroli a já se tak nenudil, ani nepamatuju. Na gangsterku všeho všudy 3 akce za celý film, není to trochu málo? Jako retro film to není špatné, i když jsem čekal, že to bude po celou dobu doprovázet jeden dobový song za druhým a taky po skromnu. Je to vážně tak na hraně, jestli to někdy ještě vidět nebo ne. 50%

Gordon Ramsay: Kokain (2017) (seriál)

Z Gordoma mám vždycky takové pomíchané pocity. Gordon se vydává od výrobců přes dovozce až po distributory kokainu. Z Kolumbie až do Británie. Tak jak byl kokain drogou bohatých, tak dneska je dostupný snad všude. Je to celebrita a je to dobře, když i známé osobnosti poukazují na problém drog. Taky by mě to naštvalo, kdyby v mých podnicích se zákazníci i zaměstnanci sjížděli a všude se daly najít stopy po fetu. Shodou okolností včera jsem koukal na Traffic - Nadvláda gangů (2000), který je vlastně celý o kokainu a jeho dostupnosti pro náctileté. 70%

Nezvěstní v boji 2: Začátek (1985)

Po jedničce přišla dvojka aneb zpátky do minulosti. Čak už v jedničce říkal, že byl 7 let nezvěstný, tak tady se dozvíme, jak ho věznili a jak se dostal ven. Takový ten samozvaný malý diktátor a šéf tábora Soon-tek Oh měl už známý ksicht z bondovky Muž se zlatou zbraní (1974). Dvojce ale výrazně chybí akce, je to takové bláto o týrání vězňů a o tom, jak se je pokusit zlomit. Asi ani není potřeba vidět víckrát.

Inspektor Taggart - Zatmívačka (2002) (epizoda)

Krátký díl o tom, jak se nevyplatí dělat nevinnému manželovi alibi, když se sama na policii prořekne, že ji propíchla zezadu. Ale jinak celkem nuuudaaa.

Inspektor Taggart - Páteční vernisáž (2002) (epizoda)

Kdo neumí, učí. Jeden učitel kreslení, bývalý neúspěšný malíř, jehož kariéry hned při první výstavě zastavil jeden kritik. Takže jde o pomstu? Těla mrtvých jsou studentů jsou aranžovaná jak na obrazech neoklacisistních umělců.

Hledač min (2017)

Viděl jsem na ČT2, kde to uvedli v nějaké zkrácené ani ne hodinové verzi. Pohled na Irák po roce 2000 očima jednoho muže a jeho blízkých. Major a potom plukovník Fakhir Berwari asi neměl moc pud sebezáchovy, vrhal se do práce doslova po hlavě, přitom nejvyšší opatrnost by měla být pyrotechnikům vlastní. Hrncových bomb tu taky není zrovna málo. Přitom Diana už aspoň morálně bojovala o 20 let dřív o nepoužívání nášlapných bomb. Dát si to 2x po sobě je docela masáž. Důležité taky je, že proti tomu tzv. Islámskému státu bojují Kurdské jednotky... a Kurdové by si určitě zasloužili vyšší autonomii nebo lépe i svůj stát.