Nepřítel pod ochranou (2012)

Zdejší kritici a vševědi se milí, tohle je dobře mezinárodně obsazený film s celkem reálnými a uvěřitelnými akcemi. Jen ten příběh o korupci napříč tajnými službami asi nepřinesl nic nového.

Pěsti ze železa (2012)

Kdyby tam nebyl Russell a jeho dar přítele Messera, tak by to byla dost nuda. Vizuálně docela solidní jinak dost blátivý film o tom, jak panovník pošle zlato bojovníkům bránícím hranici, jenže to zlato by chtělo hned několik gangů. Těch 51% úplně sedí.

Inspektor Taggart - Nahoře a dole (2003) (epizoda)

Formát 4:3. Jackie Reid si ke konci zahraje na hustou policajtku. Máme tu pohlavně nakaženou matku a mamánka vraždícího prostitutky. Celkově slabší díl. 50%

Civilizace a umění (2018) (seriál)

Hm no, nejenom malířské a sochařské umění prostě není můj šálek čaje. Některé díly jsou pro laika zajímavější, jiné jsou fakt nuda. Liev Schreiber vypravuje, resp. čte komentář a historička stará Mary Beard sem tam přidá něco zajímavého.

Co se stalo Rosemary Kennedyové? (2018) (TV film)

No asi takhle, starej fotr Joseph Kennedy 8 dětí měl a s každým i svůj plán měl. Jenom ta nejstarší byla tak trochu jiná a to jsou věci, o kterých se moc nemluví.

Inspektor Taggart - Oko za oko (2003) (epizoda)

Formát 4:3. Takový trochu rozvleklý, ale solidní díl s hodně zajímavým tak trochu i překvapivým rozuzlením, ke kterému tentokrát dojde až opravdu v posledních minutách. 2 ženy lékařky a manžel jedné je tak trochu dealer koksu nebo čeho, což není pro kariéru lékaře nejlepší vizitka. Navíc tím zásobuje majitele hampejzu, který tam má zase nelegálně dotažené holky z východu. Když se to provalí, je potřeba jít i přes mrtvoly. O to zajímavější je, že škála podezřelých je tentokrát dost široká. Na hrdinu si trochu zahraje i ušatý detektiv Stuart Fraser (Colin McCredie). 70%

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Donutil nás k smíchu nebo aspoň mě, většinou ho namaskují tak, že má hroznou šlupku, když mu udělají čupřinu a knírek jak z osmdesátek. Rozhodně ale nejde o to nejlepší od Donutila, tady to jede hodně pod svoje možnosti, prostě pro seriál ČT to stačí. Pravdou je, že některé díly jsou fajn, jiné jsou až nudně hloupé, ale za těch pár skvělých dílů prostě ty slabší 4 frčky.

Čínská výprava s Guyem Martinem (2016) (seriál)

Čína, mutlivýrobna snad všeho a zároveň země, která se snaží mít i všechno nej, nejrychlejší vlaky, nejvyšší domy atd. Začátek ve výrobně motorek a skútrů, kde se kupodivu řada věcí montuje ručně, blokování internetu, prohlídka obří přehrady 3 soutěsky, vysokorychlostní trať Šanghaj - Peking 1300km prý postavená za neuvěřitelné 2 roky atd. Celkově je to ale o trochu méně působivé jako pozdější Ruská výprava s GM (2018).

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Krabí hambáče podle tajného receptu, kdo se ho zmocní? Nutno říct, že to tentokrát hodně oživuje pirát a padouch Hambivous (Antonio Banderas).

Všechno a nic (2011) (TV film)

První díl EVERYTHING 4*, je to takový rozbor toho, jak fyzici a astronomové ještě před 100 lety věřili, že vesmír je jedna galaxie, druhý díl NOTHING 4,5*, svůj prostor tu dostane zejména fyzik Paul Dirac a jeho Diracova rovnice.