Hlava nad vodou (1996)

Hodně sexy Cameron Diaz a skvělý Harvey Keitel, to nemůže dopadnout špatně. Co s týká černých a hodně zamotaných komedií s Cameron, tak mě víc baví Šest pohřbů a jedna svatba, ale tohle bych dal hned za to.

Red (2010)

Akční komedie, nic nového, žádný hluboký příběh. Stará parta zabijáků ze CIA je zpět. Bruce Willis předvádí svůj standard, Karl Urban mi víc sedl ve Star Treku než tu jako agent CIA, Morgan Freeman a Brian Cox jsou skvělí, Helen Mirren v i bílých šatech se samopalem v rukou a paranoidní John Malkovich a jeho grimasy, oba jsou super skvělí, proto 4 hvězdy. Je to lepší průměr a nikdy z toho nebude kultovní záležitost, aspoň pro mě ne. 70%

Atom (2007) (seriál)

Máte rádi fyziku? Kvantovou fyziku a kvantovou mechaniku? A co fyzikální chemii? Velmi precizně a působivě udělaný dokument nejen o tom, jak tyto vědní obory vznikly, čím se zabývají a co je na nich tak zajímavého. Dokumentem provází profesor nukleární fyziky Jim Al-Khalili z University of Surrey v Guildofdu v jižní Anglii.

Ples upírů (1967)

Znáte lepší ztvárnění upíra, než jak ho podal Ferdy Mayne? Já asi ne a to je tak všechno, co mi utkvělo v paměti o tomto filmu. Jde o dobovou upírskou rádoby komedii, jenže bez nějakých zvlášť chytlavých momentů.

Dům na špatné adrese (2008)

Samuel L. Jackson v opravdu záporácké roli, která u perfektně sedí. Bohužel na něm celý příběh stojí a padá. Málo dramatická hudba nebo jsou zásadní momenty málo napínavé? Zkrátka něco tomu chybí a padá to do průměru, za mě 70%.

Nevěrná (2002)

Nevěrná manželka a mrtvý francouzský vošoust. Chvílemi jsem čekal i nějaký konec jako v kriminálce, provalí se to a Richard Gere si to odsedí, ale ne. Psychologii nerozumím, takže mě pohled na chování nevěrné ženy a na její prožitky a pocity docela zaujal, v první polovině je pár opravdu hezkých momentů. Ale za to ten rozbředlý konec do ztracena, očekával jsem jiný a nebyl bych tak zklamaný.

Žár těla (1981)

Začátek 80ek, hodně scén, u kterých se dá vyčesávat pes, strouhat okurka atd. atd., kromě pár klíčových scén je to založeno na dialozích. Byť tedy trochu rozvleklé, tak celkem slušné. Tady jako obecně v životě platí, kdo nemá plán, je v plánu někoho jiného. A kdo má plán, navíc velmi promyšlený, a drží se ho, tak zvítězí, i když musí jít přes mrtvoly. MARY ANN SIMPSON, největší přání, být bohatá a žít v exotické zemi. Kathleen Turner byla jistě hvězdou osmdesátých let, tady jí bylo 27 let, zase z ní udělali vášnivku, tady je dokonce nahá a ukazuje ty svoje malé čudlíky.

Štvanec (2003)

Skvělý Tommy Lee Jones v roli drsňáka a cvičitele nových Rambů, která mu sedí. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy taky kvůli dost drsným a krvavým scénám, které jsou v kině opravdu působivé. Nakonec dávám 3, protože po dalším shlédnutí v telce mi tam chybí nějaké bližší ztotožnění se s aktéry. Přeci jen je celkem podrobně vylíčena jejich minulost a její dopad na současnost, ale ještě tam něco chybí.

El Dorado (1966)

Od dětství si pamatuju, když jsem to poprvé viděl, že John Wayne má od začátku v zádech u páteře kulku, která mu později začne komplikovat život, než mu jí vyoperuje jeden z těch "moderních dokrorů". Mladý James Caan a jeho brokovnice se zkrácenou hlavní a taky recept z pepře, hořčice, babského ucha a střelného prachu na kocovinu šerifa. Jeden z mála klasických westernů, navíc s Johnem Waynem, na který s rád podívám znovu.

Tajnosti (2007)

Iva Bittová tu hraje naprcanou čtyřicítku, která se rozhoduje, jestli si to má nechat nebo ne, protože manžel Karel Roden se zrovna víc zajímá o jeho podřízenou v práci. Krobot jako gynekolog, to nemá chybu. Na začátku druhé poloviny se objeví taxikář (Igor Bareš) s teorií heroinového komatu a najednou to dostane šťávu. Najednou jsem pochopil, o čem to vlastně je. Na 5 hvězd to není, protože první polovina mě moc nechytla. Karel Roden standardně skvělý, Iva Bittová výborná, celkový dojem je nakonec velmi příjemný. Tohle je právě takový ten příjemný film, na který se chodí s holkama do kina. 8/10