• Thriller
  • Mysteriózní

Ďábel v těle (2012)

Ach jo, a to jsem se těšil na nový "vymítací horor". Dostal jsem ovšem další horor ala dokument. Kamera fakt hrozná. Podobně zkažený zážitek jsem měl u The Last Exorcism asi před rokem :/

Die, Monster, Die! (1965)

První zpracování Lovecraftovy povídky Barva z kosmu, a vůbec to není špatné :) Pořád jsem si říkal, že je to jako "Cormanova Poeovka", akorát že je to Lovecraft, a nehraje tam Price. Mojí nejoblíbenější adaptací této povídky ale stále zůstává The Curse (1987).

Alyce Kills (2011)

Trochu směsice žánrů.. Více se mi tedy líbila první polovina /pád ze střechy, duch Carroll, dýchánky na "E". Závěrečné čtvrcení a porcování těl docela úlet. Nicméně představitelka Alyce (Jade Dornfeld) mne bavila, a po druhé projekci stále za 5.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Tak mám za sebou 1. sérii.. Nejlepší díl byl od Daria Argenta o znetvořené Jenifer, a líbil se mi i Haeckelův příběh (5/5). Jinak mě pobavilo Sick Girl Lucky McKeeho, a znechutil Miikeho Imprint (3/5). Každopádně celkově plný počet, a těším se na 2. sérii.

Valerie a týden divů (1970)

Lehce surrealistické pojetí mi nevadilo, a upíří babička docela ujde.. Jelikož jsem nečetl Nezvalovu předlohu, trochu jsem nepochopil ty naušnice, ale neva. 3/5 Švankmajer je lepší :)

Tajemství starého hotelu (2011)

Duchařský příběh o Madeline O'Malleyové, která se oběsila v hotelu Yankee Pedlar Inn. Konkrétně v pokoji 353 :) Ti West je mistr napětí, a pokud se Vám líbil House of the Devil, Innkeepers jsou jasná volba!

Ve stínu upíra (2000)

Film zaujme hlavně fanoušky původního Nosferatu 1922. Je to vlastně film o filmu :) Skutečné upírství Maxe Schrecka se prý řešilo i v reálném životě. Willem Dafoe jako upír byl skvělej!

Sežráni zaživa (1976)

Dost podobné Hooperovu dřívějšímu počinu Texaský masakr m. p., akorát místo pily tam běhá chlápek s kosou. Bavilo mne to.. i s gumovým krokodýlem :) Navíc jsem měl štěstí na "uncut version".

Hrůza pod zemí (1994)

Jako Lovecraftův fanoušek jsem se na film velmi těšil. Bohužel, s mistrem to má společného možná tak nápisy Arkham a Miskatonic, toť vše. Snímkům z produkce HPLHS to nesahá ani po kotníky. Slabota, takové akčnější Příběhy ze záhrobí :/

Krvežízniví milenci (1970)

Výborný upírský horor podle povídky Carmilla (Sheridan Le Fanu). V hlavní roli exceluje polská herečka Ingrid Pittová. Jde o první díl Karnsteinské trilogie (The Vampire Lovers, Lust for a Vampire, Twins of Evil). Tyto filmy (a "Hammer horror" vůbec) mne baví.