Tomb Raider (2018)

Som nadmieru spokojny. Bal som sa trochu tohto filmu, lebo ako Laru Croft mam samozrejmu ulozenu Angelinu. Myslel som si, ze ak sa niekedy bude tocit dalsi diel, tak ju bude hrat velmi podobna herecka. Zivot je zmena a tato zmena looku bola super volba. Pacilo sa mi ako sa postava Lary v priebehu deja vyvinula. Z nesmelej boxerky sa razom stala bojovnicka za svoju vec, ktora nevaha zabit, ak je to nutne. S lukom a sipom jej to slo super. Celkovo tie stealth sceny boli skvele. Filmarsky to je podla mna tiez super, nebolo to extra prehnane, aj ked vydrz jej tela v niektorych scenach je uzasna :) V tom lietadle by ma asi dobre vymiesilo. Akcne sceny ale bavili, digitalne sceny ma nerusili. Velmi ocenujem ako vysvetlili motivaciu zaporaka, bol cisty pragmatik, neslo mu o ovladnutie sveta, alebo rovno celej galaxie. Cele sa to tym drzalo pri zemi a vsetko ostalo prakticky uveritelne. Film musi vidiet kazdy fanusik pc hier, dobrodruznych filmov a la Indiana Jones a krasnych zien. Alicia Vikander si ma touto rolou ziskala a som si isty ze si ju pozriem aj v inych filmoch, ktore som zatial nevidel.

Columbo - Není čas na umírání (1992) (epizoda)

Cast ma sympaticky zaciatok s tanecnym cislom porucika. Svadba vsak na moj vkus skoncila dost skoro. U nas sa vtedy len party zacina. Je to jedna z tych nestandartnych casti, ktora cely serial osviezi. Porucik bol asi prvy krat razny bez zbytocnych odbiehaciek. Islo o nevestu jeho synovca, takze mozno preto bol horlivejsi ako inokedy. Bolo to zaujimave, vidiet Colomba v takejto polohe, no verim, ze sa neskor vratime k standartnemu priebehu deja/ vysetrovania. Najviac mi ale vadilo, ze porucik nebol v konfrontacii so zaporakom. Inak bolo vsetko ok, aj to timove vysetrovanie. No kvoli absencii toho standartneho suboja to musim oznacit za jeden z tych slabsich dielov.

Černé zrcadlo - San Junipero (2016) (epizoda)

Trochu nestandartne ponata cast. Az niekde v 3/4 pribehu to uplne pochopite. Bolo zaujimave predpokladat co bude premisou. Postavy sem tam nieco naznacia, no odhalit to ide tazsie. Esteze som necital obsah, lebo uzivatel Maslord to plno ludom urcite zbytocne pokazil. Bolo to sice zaujimave, hlavne ten zaver, kde sa uz trochu pritlaci aj na emocie, no na plny pocet to aj tak nestaci. Natocene super, ale ta tema dvoch dam ma az tak nechytila. A najviac ma sklamalo to, ze to nebolo az take kontroverzne. Po titulkach sme s kockou nemali obvyklu potrebu vyrozpravat si pocity z danej epizody.

Bratrstvo černé pracky (2002)

Na tomto filme sa da poriadne zasmiat. Eddie Griffin je opat riadne funny. Samozrejme nejde o standartnu komediu a tento styl humoru musite vediet ocenit. Alebo proste musite mat naladu na takatu hovadinu. Dost sa to podoba na Austina Powersa. Samozrejme je to plne odkazov na ine filmy. Ma to akciu a vela necakanych momentov. Tak isto sa nevyhneme plno kecom o rasizme na cernochoch. Ale samozrejme to vsetko bola riadna prca. "Biela diablica" bola sexy. Takze, bavil som sa.

Columbo - Smrt bere jackpot (1991) (epizoda)

Trochu slabsie. Vela nahod som tam badal. Pobavila ale aukcia a pohreb so starou pani. Zaver bol celkom ok, no milenku mohli inak usvedcit. Sklamanie som ale citil hlavne voci obeti, kedze by urcite nepovedal, ze prave stryko mu takto ublizi. Rip Torn zahral fakt riadneho hajzlika.

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

Zatial asi jedina cast kde sa popisovana spolocnost prakticky uplne podobala tej nasej. Takze z tejto stranky nezaujimava cast. Pri tom mnozstve roznych prikladov spolocnosti ma to ale hned od zaciatku oslovilo a fakt som bol plny ocakavania co bude vo veci. Celym dejom som presiel so zaujmom, lebo pointa bola jasna, atmosfera bola gradujuca, uz sa len dockat zaveru. A ten bol teda dost kruty. Opat mozeme polemizovat co bolo spravne, co nie, no cast ktora musi zaujat. Herci boli skveli, takze aj vdaka tomu idem do plneho poctu.

Útěk z Alcatrazu! (2011) (TV film)

Hlavne zo zaciatku to bolo zaujimave, lebo pri opise uteku som si uvedomil, ze to od slova do slova sedi na film Utek z Alcatrazu, v hlavnej ulohe s C. Eastwoodom. Potesilo ma, ze hrany film bol tak detailne natoceny podla skutocnej udalosti. Ten film u mna ziskal vyssi kredit. Inak ma to ale nejako extra nezaujalo. Informacie celkom zaujimave, ale spominany film ma bavil ovela viac.

Cizinec ve vlaku (2018)

Zaciatok ma tempo a poriadne ma to zaujalo. Potom to bola trochu slabota, malo sa tam toho dialo. Ten fight bol ale super natoceny. Potesila ma ucast dvojky z Insidious - Farmiga a Neil. Graficky vrchol pred koncom bol sice trochu cez ciaru, ale bolo to celkom efektne. Osobne mi vadilo len to, ze motivacie postav boli v niektorych pripadoch tazko uveritelne. Vela z pribehu sa stalo len preto, ze to bolo napisane. Trochu ma to rusilo, ale aspon som si mohol pocas filmu pohundrat, to ja rad. Zaver bol podla mna v poriadku. Nie je to uz to, co to byvalo Mr Neeson, ale u mna su to stale priemerne 3*.

Columbo - Columbo a vražda rockové hvězdy (1991) (epizoda)

Pre mna to bola dost vtipna cast. To odvolavanie sa na predpisy nemalo chybu: "Vite kto som?" "Ano pane" "A odmitate" "Ano pane, musim." Potom turovanie starej kraksne kvoli fotke s tienom. Aj samotny zaver bol nezvycajne vtipny. Tato cast je fakt podarena, taka rebelska oproti standardu. Hlavne vdaka tym vtipnym momentom, no do plneho poctu mi tam cosi chybalo.

Černé zrcadlo - Zkušební verze (2016) (epizoda)

Musim uznat ze fakt skvely napad. Casto pisem ze nieco tak originalne som mimo tohto serialu davno nevidel no a v tomto pripade to plati duplicitne (Inception ale ukazal cestu). Ihned po dopozerani epizody som si vsak povedal, ze z tohto plny pocet nebude. Presiel den a rozlezalo sa mi to. Na tejto epizode mi vadila jedna vec, hlavna postava. Ale ze fakt mi vadil. Cudoval by som sa, keby to ale nie je zamer tvorcov. Ako fanusika hororov ma mrzelo, ze ta hororova linka bola trochu nezvladnuta - to jeho bla bla ma nebavilo. Zaver bol dost smutny, no zahralo sa to na riadnu tragikomediu, asi preto sa nam hrdina nemal pacit. 0,04sek, lol.