Příchozí (2016)

Film vás núti premýšľať aj dlho po jeho zhliadnutí.

Sonita (2015)

Výborný dokument, ktorý vás nenechá chladným ani na jednu sekundu. Dej má spád a určite sa pri ňom nebudete nudiť. Je až neuveriteľné, v akej dobe to žijeme: my berieme hudbu ako samozrejmosť, inde je zakázaná, potlačovaná, ba až trestaná. Smutné.

Paterson (2016)

Milé, hlavný hrdina sa volá Adam Driver a vo filme je bus driver. Žiaľ, čakal som viac, oveľa viac. V kine som prespal štvrtý deň, jednoducho to boli dni ako cez kopirák. 3 hviezdy dávam za výkony hercov, inak nuda.

Muzzikanti (2017)

Áno, aj v dnešnej dobe sa dá natočiť kvalitný hudobný film. Síce je z ČR, ale za to s veľkým SK podielom. Dej má spád, hoci niektoré odbočovacie línie mi pripadali zbytočné. Hudba, to je gro filmu a tá je veru skvelá. Cmorikovi by sa hodila tvrdšia hudba narozdiel od sladkej, ktorú hráva v súčasnosti. Jarda, tak to je pán muzikant. Celkovo som už dávno nevidel tak dobre natočený hudobný film cz/sk produkcie. Klobúk dole.

Tři dny ke svobodě (2010)

Crowe opäť dokázal, prečo je Pán herec. Netušil som, že ide o remake, ale ak si pozriem pôvodný film, asi nebude tak dobrý. Príbeh do poslednej sekundy nepustí diváka z kresla, nechýba tu akcia, neočakávané zvraty či prekvapenia. Film vyznie až neuveriteľne reálne. Snáď jediné dve veci chceli trošku dopracovať - koniec a väčší priestor pre Neesona.

Výkřiky z hrobů (1999)

Krutý, ale pravdivý pohľad na najväčší masaker od druhej svetovej vojny. Autentické, mnohé nezverejnené zábery ukazujú neuveriteľnú udalosť modernej doby.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Téma les nie je nezaujímavá, ale musí sa podať v nejakom originálnejšom kabátiku, keďže tých filmov je pomerne dosť. Žiaľ, z celého filmu si pamätám len dokonalé bruško Katriny Bowden :)

Světová invaze (2011)

Nič ma tu nezaujalo - nevýrazná hudba, stupídne dialógy, "perfektná" kamera. Film o invázii mimozemšťanov a pri tom som ich takmer nevidel, dosť zvláštne. Dojímavé scény so mnou ani len nepohli, keďže to bolo všetko robené na silu, bez akejkoľvek myšlienky. Pre mňa je tento počin predstaviteľom typického amerického braku - žiadny dej, len efekty, výbuchy, katastrofické scenérie. Vlastne ani neviem, či si tento film zaslúži dve hviezdy...

Pochod milionů (2007) (TV film)

Žiaľ typický tv film - nuda, nuda, nuda. Chcelo to viac pohrať sa so scenárom a výsledok mohol byť diametrálne odlišný.

127 hodin (2010)

Ja nemám slov. Fantastický film po vizuálnej, hudobnej i filozofickej stránke a to všetko podľa skutočnej udalosti. Nikdy nezabudnite povedať, kam sa chystáte...