Deník nymfomanky (2008)

Ide skôr o erotický film ako drámu :) Najprv som mal zmiešané pocity, stále sa skloňoval len sex, sex, sex. Posledná polhodinka ma ale príjemne prekvapila, prinútila človeka zamyslieť sa a zobrať si ponaučenie. Bodaj by v dnešnej spoločnosti bolo viacej žien (nemyslím prostitútok), ktoré si uvedomia, že sex je fajn ale láska, milovanie je niečo viac, čo dokáže absolútne naplniť človeka.

Ip Man (2008)

Prvý film s Donnie Yenom, ktorý som videl. Oslava wing chun, bojové orgie odeté do maximálne prepracovanej formy. Nebol čas na nudu, niekedy som ani nestíhal sledovať všetky tie pohyby. Ak je niekto hladný po kvalitnej mlátičke, tento film ho dokonale nasýti.

Zóna smrti (2005)

V podstate zdieľam rovnaký názor ako Lateef, lenže musím dať len tri hviezdičky. Na môj vkus je tu hádam viac streľby ako bojového umenia, a to ide čisto o ázijskú produkciu. Prvá hodinka je taká nemastná neslaná, v poslednej tretine sa rozbehne dej naplno. Žiaľ, mne to nestačilo. Čakal som viac i keď záverečné finále je dôstojné, hoci dosť prekvapivé.

Odpočítávání (2010)

Americký národ je silne postihnutý témou terorizmu a to sa prejavilo aj na tomto filme. Nezachránili ho ani známe mená, film upúta snáď len beštialitou samotného Jacksona. Existuje množstvo kvalitných filmov, odohrávajúcich sa len na niekoľkých miestach, ale tento rozhodne medzi ne nepatrí. Celý dej je akýsi nudný, točí sa okolo jedného človeka, ktorého mučí iný a ostatní sa na to pozerajú. Horko-ťažko hodnotím na tri punkty.

Chobotnice (1984) (seriál)

Mal som tri roky, keď sa začal točiť tento vynikajúci seriál. Videl som ho ako teenager, pred dvomi rokmi som si dal repete. Aj po tých rokoch nemám čo vytknúť Chobotnici, bezpochyby patrí medzi najlepšie talianske seriály ak nie rovno medzi najlepšie 80. rokov. Michele Placido je pán herec.

Tráva (2005) (seriál)

Nikdy by ma nenapadlo natočiť film o tráve. Možno práve preto nie som režisér :) Čo to môže byť za blbosť? Povedal som si na úvod. A pomaličky ma seriál upútal, až som musel, áno, musel pozerať 5-6 častí za sebou. Jednoduchý príbeh, originálne znelky pri každej časti, nečakané prekvapenia, bežné problémy ľudí, to všetko tu nájdete. Našťastie som tento seriál objavil len nedávno. Neviem si predstaviť, že by som mal čakať na ďalšiu časť celý týždeň, prípadne polroka :)

Síla odvahy (2008)

Ide o priemerný film, ani neprekvapí, ani nepohorší. Dej má spád, nenudil som sa ani na chvíľu, ale predsa len niečo tomu chýbalo.

Benga v záloze (2010)

Zlákalo ma hviezdne obsadenie filmu. Veď Samuel L. Jackson má len a len dobré filmy. Motyka ale vystrelila a to poriadne. Hlavné hviezdy sa zrazu ocitli na chodníku a prišla dvojka, ktorá dokonale pochovala celý dej. Je tu pár vtipov a dobrých situácií, ale to akosi nestačilo. Nevyvolalo to vo mne zážitok, len som pozeral a pozeral a vydýchol si, keď nabehli záverečné titulky, toť vše.

Fontána (2006)

Nádherný film o láske, smrti, večnosti, vnútornom boji. Detaily, city, emócie, to všetko vo mne vyvolal tento krásny kúsok. Každý diel tejto mozaiky sa spojil do jedného celku, do hľadania lieku nesmrteľnosti...