• Krátkometrážní

Kobra 11 (1996) (seriál)

K tomuhle seriálu mám nostalgický vztah. Když jsem byl ještě na základce a seriály nebyly tak ... ehm, běžně přístupné jako teď a člověk byl závislý, na tom co dají v TV, tak jsem to doslova hltal, ale k těm novějším sériím jsem se už nedostal. Někdy bych to chtěl z legrace zkouknout celé, ale ty neustále přibývající série mě celkem děsí ...

Zahulíme, uvidíme (2004) odpad!

Hm ... tak tedy vážně nevím. Je pravda, že jsem to ani neviděl celé a navíc už od té doby uplynulo celkem dost času ... ale nedokoukal jsem to právě z toho důvodu, že mi to přišlo natolik dementní, že jsem ani neměl zájem to sledovat dál, což se mi taky zas tak často nestává. Proto mě překvapuje zdejší relativně vysoké hodnocení a přemýšlím, jestli to moje není až moc přísné, ale než bych se na to pokoušel koukat znova, tak si radši pustím nějaký zajímavější film, tenhle mě na první pokus tedy rozhodně nepřesvědčil.

Pancéřová holka (1995)

Šílenost. Ale správná! Film sám sebe nebere moc vážně, hlavní hrdinka se nám s ničím dvakrát nepáře, celé to je praštěné a ujeté, ale zároveň i nesmírně zábavné. Skvěle vypadají i komiksové vsuvky a Rebeccino neustálé střídání účesů. Potěší i Malcolm McDowell v roli záporáka ^o^

Panika v městečku (2002) (seriál)

Když mi tohle pustila kamarádka, mou první myšlenkou bylo „Co to je probůh za blbost?“ Jenže už po chvíli mě tenhle seriál dostal svou absurditou, ztřeštěností a vtipem. To vše ještě umocňuje specifická a originální animace, takže mi nezbývá nic jiného než dát za 5* … Klidně bych uvítal i nějaké další pokračování.

Náš vůdce (2008)

Zajímavý film o tom, jak se může nevinná věc zvrtnout a vymknout se kontrole. Líbí se mi celková realističnost a uvěřitelnost snímku, možná jen ten konec nemusel být až tak vyhrocený … každopádně film, který stojí za to vidět.

Přestřelka v Palermu (2008)

Špatný překlad názvu filmu (jak už je tu trefně poznamenáno - nemá smysl, protože se žádná přestřelka nekoná), nepříliš výstižný text distributora a v neposlední řadě i celkem slabé hodnocení ve vás zrovna nevzbudí očekávání, že to bude skvělý film. O to větší je pak překvapení, když ten film nakonec skvělý je. Vlastně jsem na to koukl jen kvůli Campinovi, díky výše popsaným věcem nečekal nic extra a čekalo mě velice milé překvapení. Tenhle film je trochu "jiný" a možná trochu zvláštní, děj tak nějak plyne a nečekají nás žádné velké dějové zvraty, ale přesto nenudí a vzbuzuje v divákovi zvědavost, jak to celé skončí a jaká bude pointa. Charismatickému Campinovi tahle role sedne skvěle a navíc se na něj i pěkně kouká, což je taky bod k dobru. Když to tak vezmu kolem a kolem, nevidím důvod neudělit plné hodnocení.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Pro mě docela obtížně hodnotitelné, ze začátku geniální záležitost, ke konci překombinovaná a poněkud nelogická slátanina. První série – jednoznačné nadšení, jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, jak se tam v jednom kuse něco komplikovalo – to, že nepůjde vše podle plánu se samozřejmě dalo čekat, ale tady to pak časem začalo působit celkem natahovaně. Kromě toho ale nemůžu nic vytknout - zajímavý příběh, napětí, propracované charaktery postav … prostě všechno, co by měl dobrý seriál mít. Druhá a třetí série sice už byly krapet slabší a měl jsem dojem, že kdyby celý seriál zkrátili tak na polovinu, vůbec by to nebylo na škodu. Ale klady seriálu mě bez problému hnaly dál. Znovu musím zdůraznit skvělé charaktery, některé postavy jsem si doslova zamiloval a tudíž jsem si nemohl nechat ujít, jak to s nimi dopadne. Také bylo zajímavé sledovat, jak okolnosti nutí společně spolupracovat i postavy, které mezi sebou neměly zrovna kladný vztah. Kdyby seriál ukončili třetí sérií, tak bych byl ochoten odpustit tu roztahanost a dal bych za 5*, ale kvůli té čtvrté sérii prostě nemůžu … ze začátku mě sice bavila, zase to bylo trochu o něčem jiném, bylo to napínavé a tak jsem byl celkem spokojený. Jenže druhá půlka série už byla tak překombinovaná a neuvěřitelná, že už to bylo moc i na mě, takže byl pro mě závěr seriálu spíše zklamáním …