• Krátkometrážní

Strýček Jack (2010)

Pobavilo, ale na konci se vše vyřešilo až moc rychle a jednoduše.

Prey Alone (2004)

Napínavý kraťas s pěknými triky a zajímavou pointou.

The 3rd Letter (2010)

Moje hodnocení by asi bylo vyšší, kdyby byl děj propracovanější ... nápad není vůbec špatný, ale něco mi tam chybělo. Avšak atmosféra ponuré budoucnosti neměla chybu.

Valkýra (2008)

"Jsem obklopen muži neochotnými nebo neschopnými čelit pravdě. Hitler není jen úhlavním nepřítelem celého světa, ale i Německa. Změna je nutná." Nejvíce mě zaráží fakt, že nebýt tohoto filmu, tak nemám nejmenší tušení, že se něco takového vůbec stalo. O 2. světové válce jsme se sice učili, ale o tom, že ne všichni Němci chtěli ovládnout svět a že se někteří z nich dokonce snažili Hitlera svrhnout nepadlo ani slovo. Což mě nutí přemýšlet, jestli je výuka dějepisu takhle na houby všude, nebo jen u nás ... V téhle problematice nejsem nijak zběhlý, a tak nemůžu posoudit, nakolik se film drží pravdy, ale příběh vojáka, který vidí, co se děje s jeho zemí a rozhodne s tím něco dělat mě jednoduše dostal - takhle si představuji opravdového hrdinu a vlastence - ač jemu od Hitlera nic nehrozilo, tak místo toho aby držel krok a v duchu nesouhlasil, radši jednal. "Musíme ukázat světu, že jsme nebyli všichni jako on." Filmu jako takovému nemám co vytknout, v rámci možností je celkem napínavý i přesto, že všichni víme jak to dopadne a jsem rád, že když už jsem se o Stauffenbergovi nedověděl z hodin dějepisu, tak se tak stalo prostřednictvím tohoto filmu.

Cost of Living (2011)

Poměrně příjemný krátký film, i když postrádá nějakou hlubší pointu. 3.5* zaokrouhlené nahoru za pěkné zpracování a pár vtipných hlášek.

Invention of Love (2010)

Příběh je jednoduchý a víc se mi zalíbil, když jsem si přečetl jeden komentář na Youtube, ve kterém dotyčný uživatel popisoval, že ve snímku vidí naši možnou budoucnost: muž představuje technologii, žena přírodu a právě přílišný důraz na technologii bez ohledu na životní prostředí se stal ženě (přírodě) osudným ... Zaujala mě především nádherná steampunková animace doplněná krásnou hudbou ...

Vzácné zboží (2003) odpad!

Jistá originalita se tomu upřít nedá, ale vtipné, nebo nedejbože geniální (jak to tu někteří označují) mi to bohužel nepřijde ... proto se ani nebudu nutit do lepšího hodnocení.

Lovci hlav (2011)

Když jsem se o tomto počinu dověděl od kamaráda z Brna, který na něm byl v kině, tak mě anotace a jeho nadšení zaujaly natolik, že bych do kina zašlel taky - kdyby ovšem bylo kam. Kina v mém okolí tento film bohužel ignorovala, takže jsem musel zabrouzdat ve vodách internetu a po zhlédnutí jsem se jen utvrdil v tom, že ta návštěva kina by za to stála. Hlavní hrdina není zrovna výkvětem všech ctností, ale potom, co události naberou spád a Roger ani divák pořádně netuší co se děje, mu člověk začne tak nějak fandit - obzvláště, když ho touha přežít dovádí k opravdu zoufalým činům. Film je napínavý, nenudí a fanoušky Game of Thrones jistě potěší Nikolaj Coster-Waldau, kterého jsem si poprvé všiml právě tady a později jsem u GoT musel nějakou chvíli přemýšlet, odkud toho zatraceného Jamieho Lannistera znám. Btw.: jsem jediný, komu ten majitel chaty nápadně připomínal Spocka?

BlackBoxTV (2010) (seriál)

Nejlepší epizodou je jednoznačně Světlo na konci tunelu, kterou jsem viděl jako první a naprosto mě dostala výborným zpracováním, hudbou i pointou. Škoda, že mě už žádná další takovým způsobem nenadchla - čímž zase nechci říct, že jsou ostatní díly špatné. Některé jsou opravdu povedené, některé už zase o něco méně, ale celkově si myslím, že je to poměrně zdařilý seriál.