• Krátkometrážní
  • Pohádka

Labutí trumpetka (2001)

Mrzí mě, že jsem tento film nikdy neviděla v originále, možná bych ještě změnila názor. Zatím je bohužel velká část půvabu postavena na vzpomínkách na tuto pohádku z mého dětství, myslím s dost povedeným dabingem. Nevzpomínám si však, že by něco postrádala, jen je místy přeslazená a přemoralizovaná a některé vtipy pochopí spíš americké děti.

Únos (2006)

Nápad fajn, ale celý film se příliš táhnul. Konec byl sice úderný, ale nějak to nestačilo. Asi chyběly emoce, které by mě víc oslovily a zaujaly, tematika jde taky trochu mimo mě.

Polojasno (2009)

Pěkné, roztomilé, hlavně pocity studu, neštěstí apod. jsou u toho mraku skvěle zpracovány. Jenom ten konec mi přijde trochu nepravděpodobný, přestože se mi líbil.. Nějak mi tam sedí i nesedí zároveň :)

Kiwi! (2006) (studentský film)

Pixar tradičně nezklamal.. Právě jednoduchost animace tomu podle mě dává ještě větší hloubku.

Příběhy obyčejné existence (2003) (seriál)

V tomto případě se názvu povedlo vystihnout podstatu. Vlastně se ani nedozvíte nic nového, jen se možná sami nad sebou, popř. nad autorem chápavě pousmějete - jakkoli negativně to zní, právě to je myšleno jako jeden z největších komplimentů.