Teorie velkého třesku - Plimptonovská stimulace (2010) (epizoda)

- "Vy dva to dolaďte. Já se jdu převléknout do něčeho, u čeho mi nebude vadit, že to ze mě strháte." ... - "Ty kráávo." Tahle scéna mě pokaždé rozesměje nahlas. Jeden z nejvtipnějších momentů celého seriálu.

Star Trek: Nová generace - Setkání v Paříži (1988) (epizoda)

Silný scifi námět v kombinaci se starou (nerezavějící) láskou kapitána Pickarda. Nejzajímavější je, že tu je jen velmi málo efektů a většina "scifárny" se odehrává díky herectví a dialogům. Datova závěrečná scéna s antihmotou byla zajímavá, ale jak tam pak stál s prázdnou nádobkou, ucítil jsem trochu trapnosti. Každopádně solidní díl.

Star Trek: Nová generace - Symbióza (1988) (epizoda)

Další kritika lidské společnosti v současné době. Díl o feťácích a o tom, jak kapitán nakonec zvládl vyřešit neřešitelné.

Star Trek: Nová generace - Arzenál svobody (1988) (epizoda)

Napínavý díl o dokonalém zbraňovém systému. Bohužel mě ta zápletka zase tak moc nebere. Zato na Enterprise se odehrává mnohem zajímavější příběh o mladé posádce ve velení lodi.

Star Trek: Nová generace - Klingonské srdce (1988) (epizoda)

Důležitý díl, ve kterém zjistíme řadu informací o Klingonech a také o fungování Geordiho visoru. Každopádně první půlka s prohledáváním lodi je dost natahovaná a příliš mě nebavila. Zaskočila mě také úplná absence poradkyně Troi, která by se při jednání s Klingony jistě hodila.