Star Trek: Nová generace - Plnoletost (1988) (epizoda)

Námět i nápady dobré, každá jednotlivá scéna je super, ale dohromady mi to nějak drhne. Zejména na porušování Prime directive si při vyšetřování mohli víc smlsnout, ale objevilo se to tu jen povrchně. Hlavním cílem ale je přece jen něco jiného - představit nám postavy admirála a Remicka, kteří sehrají výraznou úlohu v pozdější epizodě.

Star Trek: Nová generace - Rodná hrouda (1988) (epizoda)

Vynikající. Postupně gradující drama, které zahrnuje zajímavé otázky (jaká je definice života?). Rozhovory s nazlobeným miniaturním počítačem považuji za excelentní. Možná jeden z nejlepších dílů.

Star Trek: Nová generace - Až se ucho utrhne (1988) (epizoda)

Epizoda o tom, jak moc lidé mají rádi svoje děti. Tak moc, že není možné je přesvědčit, ani fantastickými informacemi a technologiemi, aby se jich vzdali. A že závislost na sebelepší technologie může být i destruktivní.

Star Trek: Nová generace - Heslo (1988) (epizoda)

Hezké. Z rutinní údržby a upgradu lodi se vyklubal zajímavý a dramatický díl o závislosti na technologiích. Aspoň jsme mohli vidět, jak probíhá evakuace lodi při stavu ohrožení. A k tomu jako bonus krásná a charismatická Minuet. Herečka, která ji na konci nahradila, zahrála výborný nechápavý a prázdný pohled.

Star Trek: Nová generace - Trosečníci (1988) (epizoda)

Planeta, kde vládnou ženy a kde si opět tak trochu hrajeme s tím, co je a není Prime directive. A k tomu podivná chřipkovitá nákaza na palubě Enterprise. Beata jako hlava planety nebyla moc uvěřitelná, ale jinak jsem s tímhle dílem spokojený. A chraptící kapitán v závěru pobavil.

Star Trek: Nová generace - Bratři (1988) (epizoda)

Díl zajímavý svým námětem. Zlé dvojče je dobrý základ pro napínavý děj. Bohužel mě druhá půlka vůbec nebavila. Vyšší důstojníci se všichni chovali jako idioti a kapitán se nakonec Wesleymu ani neomluvil, i když měl celou dobu pravdu. No a ten závěrečný souboj s plastovými sudy, to byla fakt nechtěně humorná scéna.

Star Trek: Nová generace - Poslední sbohem (1988) (epizoda)

Povedená demonstrace možností a nedostatků holopaluby. A je to stylové, vtipné, doktorce Crusherové to pekelně sluší a závěr s pozdravem hmyzákům mě pokaždé pobaví. Jen nechápu, proč program v simulátoru běžel samovolně dál, když ho kapitán pauzoval.

Star Trek: Nová generace - Oáza (1987) (epizoda)

Osobní díl, ve kterém se dozvíme hodně zajímavého o Betazoidech a také o zvláštním vztahu poradkyně Troi s Rikerem. A je to místy i celkem vtipné.