Hvězdná brána - Oběti (2004) (epizoda)

Tenhle díl mi připadal nějaký slabší. Začátek vypadal slibně, ale od momentu, kdy začala jaffská výprava, tak mě to moc nebavilo. Hlavně Išta se tu teda moc nepředvedla. A Rajak by taky zasloužil nakopat - jeho postava je snad ta nejméně sympatická v celém seriálu. A to jsem si myslel, že už dospěl... no nic.

Hvězdná brána - Úmluva (2004) (epizoda)

Můj oblíbený díl. Civilista "Elon Musk" má snímky goauldské flotily a informace o falešném krytí akcí SGC a chystá se je zveřejnit. Konečně pořádná epizoda na toto téma. A tady dokonce i s hodně drsným koncem.

Hvězdná brána - Spříznění (2004) (epizoda)

Pozemské díly v druhé polovině seriálu moc nemusím. Tento je výjimkou. Tealc ho utáhne skoro celý sám v roli ochránce žen a potřebných. Vtipná je scéna, kdy ho Daniel žádá, aby nebyl tak hodný a když pak přijde mladá a krásná sousedka Krista, která potřebuje pomoct s trubkami, rychle se vypaří :) Poznáváme v náznacích nového pozemského nepřítele "Společnost", kterého není radno podceňovat. Pár logických chyb by se sice našlo, ale je to taková příjemná pohádka, tak jim to odpustím.

Hvězdná brána - Nebezpečná hra (2004) (epizoda)

Hodně akční a současně emotivní díl, ve kterém jde především o Tealcův život. Animace "ze hry" byly úsměvné a Sylar si tu zahrál trochu podstatnější roli jako terč. Nejsilnějším momentem epizody je jednoznačně Tealcův vnitřní boj, který mu nedovoluje to vzdát. "Ať dělám, co dělám, nejde to, Danieli Jacksone... nemůžu je porazit."

Občan X (1995) (TV film)

Mrazivý thriller o životě a "díle" sexuálně motivovaného sériového vraha Čikatila. A hlavně o snaze jednoho detektiva vraha dopadnout, i když skoro za cenu ztráty vlastní příčetnosti. Některé scény z paměti jen tak nedostanu. Zajímavý je také popírací styl sovětských úřadů, který v praxi dělá vyšetřování ještě těžší. A mezitím zase přibylo další tělo. Skvělý film, kterému v některých chvílích škodí televizní zpracování.

Hvězdná brána - Ve jménu víry (2004) (epizoda)

SG1 už zase řeší válečný konflikt na jiné planetě. Při sledování tohoto dílu jsem měl silný pocit deja vu. Opravdu by nešlo vymyslet nějaký jiný námět? Průměrná epizoda, kterou táhne nahoru charizmatický hlavní záporák Soren a trefná kritika studené války. 3,5*

Hvězdná brána - Hodina H (2004) (epizoda)

Díl o rychle rostoucí kytce, Baalovu blafu a Oneillových pochybách. Sice bych řekl, že některé věci se měly řešit trochu jinak, ale aspoň díky ozářené kytce máme vytuněné ZPM. Jednání Oneilla s Baalem jsou skvělá :) Nic mi tu nechybělo, jsem spokojený.

Hvězdná brána - Karanténa (2004) (epizoda)

"Do zimy." Dobře zapamatovatelná epizoda, díky tomuto originálnímu konci a charismatickému ruskému vojákovi. Anubis je zpátky na scéně a klidně si týden lítá po SGC. Doufejme, že teď už je od něj fakt nadobro pokoj. Obecně díly s paranoiou mám hodně rád a tento není výjimkou.

Hvězdná brána - Časy se mění, část druhá (2004) (epizoda)

O chloupek nudnější díl než ten předchozí. Stalo se tu toho méně a zase tak napnutý jsem nebyl. Replikátoři dostali na budku, ale rozhodně není po všem. Goauldi jsou nakrknutí, hlavním hráčem je teď Baal. Oneill velí SGC. Za mě dobrý úvod série a poslední scéna absolutně nemá chybu. Skoro 5*, ale... ne. "Abyste rozuměla... Beru to povýšení, vyšší plat i parkování, ale nechci vůbec ničemu velet. To... ne."

Hvězdná brána - Časy se mění, část první (2004) (epizoda)

"- Vládcům soustavy se nedá věřit. Společně ani jednotlivě. Jsou to nafoukaní egomaniaci, které žene jen jejich touha po moci. Jsou schopni nepředstavitelných zločinů." "- Pak nemusím být nervózní. To zní jako běžný den v OSN." Replikátoři se moc zlobí, Goauldi po pádu Anubise plánují a intrikují. Tenhle díl mě hodně bavil. Je poměrně nepředvídatelný a obsahuje řadu nových neokoukaných věcí. Třeba loď replikátorů je fakt parádní. A Carterová si svoji zradu z minulosti pořádně vyžere.