Hvězdná brána: Atlantida - Poslední muž (2008) (epizoda)

Sheppard nevypadá vůbec špatně na to, že je mu 48 000 let a nějaké drobné. Je na tom skoro jako Lister z Červeného trpaslíka - taky má na pokec jen hologram :) A Michael už mě začíná pěkně štvát - měli by mu brzo zatnout tipec.

Hvězdná brána: Atlantida - Příbuzní, 2. část (2008) (epizoda)

Michael jako antagonista mi začíná až nápadně připomínat genetické pokusy goauldky Nirrti v SG1. Až na pitomé přestřelky byl tenhle díl solidní drama. Klon opět tradičně vydržel jen jeden díl.

Hvězdná brána: Atlantida - Přestupní stanice (2008) (epizoda)

Když pominu nepochopitelnou počáteční nevraživost Ronona, tak je to super epizoda - napínavá, plná akce, s velkým wraithským nebezpečím a dobrými vtípky.

Hvězdná brána: Atlantida - Trojice (2008) (epizoda)

Nenapadlo by mě, že se dá natočit dobrý díl o tom, jak tři členové expedice Atlantida spadli do díry. A ono jo.

Hvězdná brána: Atlantida - Vyděděnec (2008) (epizoda)

Mám rád díly, kde se stírají rozdíly mezi armádou a civilem. Je to takové napínavější - šance na prozrazení je velká. Jen mě mrzí podivné rozhodnutí jednoho replikátora zabít a druhého nechat "žít".

Hvězdná brána: Atlantida - Harmony (2008) (epizoda)

Vycpávková epizoda zařazená do čtvrté série, i když mohla být úplně kdekoliv. Když mají balastní díly nějakou dobrou myšlenku, tak prosím. Ale tohle je prostě jen nuda od nudy pojde.

Hvězdná brána: Atlantida - Karanténa (2008) (epizoda)

Každá skupinka mohla řešit svůj problém, který u ostatních není, ale místo toho se jen nekonečně žvaní a jediný, kdo něco dělá, je Sheppard. Celkově tento díl vychází jako poměrně nudný. Sblížení doktorky s Rononem vyznělo povrchně, a to k jejich postavám nepasuje. Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?

Hvězdná brána: Atlantida - Válečná kořist (2008) (epizoda)

Z plánovaného průzkumu vědecké základny se vyklube tvrdý souboj s královnou. Nakonec všichni zase těsně vyváznou, všechno se řítí do záhuby a tak. Prostě normálka :)