Hvězdná brána: Atlantida - Všechny mé hříchy budou vzpomenuty (2008) (epizoda)

Nejsilnější moment epizody není ani tak ta epická vesmírná bitva, jako jednoduché "Ahoj", když krásná Pran vstoupí do města replikátorů. Ale jak už to tak ve světě Stargate je, velké vyhlazovací díly nedopadnou zcela podle plánu a můžeme se těšit na věci příští (konkrétně S05E05).

Hvězdná brána: Atlantida - Smrtící spirála (2007) (epizoda)

Potěšilo mě "špionážní" naladění první poloviny epizody. Je skvělé, jak autoři obecně pracují s tím, jak ani největší nepřátelé všech dob nejsou jen zlí, ale mají i světlé stránky (a tím myslím replikátory i wraithy). Druhá půlka už je tradiční, uspěchaný akční maglajz. Vůbec mě nepřekvapilo, že to noví dvojníci nezvládli ani do konce epizody.

Hvězdná brána: Atlantida - Těžká rozhodnutí (2007) (epizoda)

McKay a jeho boj o dva životy za cenu jednoho. Dvě solidní lekačky s tím, že u první jsem si málem káknul. Wraithovo krmení tentokrát považuji za nejslabší část tohoto dílu - výběr kandidáta byl dost uspěchaný. Lidé už jsou hodně blízko k ovládnutí nanitů, což by mohlo být zajímavé v dalších dílech. A po delší době jsem si uvědomil, že mi chybí Elizabeth - snad se ještě vrátí.

Hvězdná brána: Atlantida - Věštec (2007) (epizoda)

Kolikrát se ještě Woolsey přesvědčí, že to ti lidé dělají dobře? Být jeho nadřízeným, už bych poslal někoho nového, aby nebyl ovlivněný na osobní úrovni. Tahle epizoda je jen předehrou k tomu, co bude následovat, takže je to trochu slabší, ale rozhodně je na co se těšit.

Hvězdná brána: Atlantida - Nezvěstné (2007) (epizoda)

Solidní díl, který se točí hlavně kolem vývoje postavy doktorky Kellerové, poznáváme nové nepřátele a začíná hledání Athosianů. Trochu mi vadilo, jak snadná byla záchranná akce a že Rodney nebyl zasažen šípem do zadku.

Hvězdná brána: Atlantida - Cestovatelé (2007) (epizoda)

Silné čtyři hvězdy. I přes všechny zvraty to pořád dává smysl. V podstatě celá epizoda stojí na tom, že Sheppard je nenapravitelný dobrák a je ochotný znovu věřit i člověku, který ho několikrát podrazil. Bez toho by to byla jen akční řežba a ztratilo by to velkou část napětí.

Jistě, pane premiére - Mocný zmocněnec (2013) (epizoda)

Povedený konec. "Já teď musím přežít tenhle víkend a zůstat u moci, jinak bych nemohl zlepšit všechny ty věci, kvůli nimž mě lidi zvolili. Zdravotnictví, školy, všechny tyhle kraviny."