• Pohádka

Reportéři ČT (2004) (pořad)

Pořad, za kterým stojí velký kus odvedené kvalitní práce!

Kufr (1992) (pořad)

To mě jako malou holku bavilo! Z nostalgie dávám čtyři hvězdy.

Jestřábí žena (1985)

Velmi povedená osmdesátková fantasy s dobrým koncem.

Mechanický pomeranč (1971)

Rozmýšlela jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Mechanický pomeranč je nadčasový film (kulisy, líčení na začátku), ulítlý, ale také poučný. Nezapomenutelná a nejsilnější scéna pro mě je rozhodně sledování filmů v rámci Alexovy léčby, to se člověku tají dech.

Kámoš (1996)

Milý rodinný film o pěkném pejskovi. Nenadchne, ale ani neurazí. Pro deštivé víkendové odpoledne, kdy rodina tráví čas spolu, kdy v televizi nic jiného nedávají, je to ideální film. Dětem se to líbit zcela určitě bude. Emoce tomu nechybí.

Psycho (1960)

Psycho jsem poprvé viděla až v kině v rámci Projektu 100. Na jednu stranu si myslím, že to je dobře, protože přeci jen z filmu v kině má člověk takový autentičtější pocit. Profláknutou a kultovní koupelnovou scénu jsem zlédla na youtube hlavně ze zvědavosti. Je působivá, to nepochybně, ale mrazilo mě z ní stejně. A to hlavně díky vynikající scénické hudbě. Podruhé se tak stalo, když se odehrála vražda v domě. Ač samotná scéna, kdy "matka" bodá nožem do detektiva, není děsivá. Vylekala jsem se těsně před ní, kdy vyběhla ze dveří. Hudba mě zkrátka nadchla sama o sobě. Atmosféra v Psychu je výborná a ten konec je téměř dokonalý! Ze samotného Batese jsem měla dost nepříjemné pocity, ačkoliv to byl fešák...

Faunův labyrint (2006)

Výborný příběh, ve kterém je navíc zobrazen kontrast kruté reality a dětské fantazie mladičké Ofélie. Záhadný faun mi téměř naháněl husí kůži. Skvělé herecké výkony nelze opomenout, a proto nemohu hodnotit jinak, než za plný počet bodů. Už se těším na Hobita!

Hvězdný prach (2007)

Velmi příjemný pohádkový film, u kterého se člověk nudit rozhodně nebude.

Nebezpečné známosti (1988)

Narozdíl od Formanova Valmonta tomuto zpracování s Malkovichem v hlavní roli, nechyběla syrovost. Ba naopak té si člověk mohl užít dosytosti. Malkovich tu předvedl svůj herecký talent, bez zbytečné mimiky v obličeji. I přesto divák věděl a věřil. Ba nejen Malkovich, nýbrž i Glenn Close jako intrikánka de Merteuil, Keanu Reeves alias rytíř Danceny a Uma Thurman v roli naivní Cécile byli velmi dobří! Ráda si tento snímek pustím znovu, klidně i několikrát.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Má oblíbená česká komedie s Lubomírem Lipským a cvičenými medvědy. Pro mě to je oblíbená klasika už od raného dětství. Dodnes pobaví.