• Sportovní

WrestleMania I (1985) (pořad)

Prvá WrestleMania znamenala zlom v histórii športovej zábavy. V období wrestlingového boomu v 80. rokoch chcel pripraviť Vince McMahon niečo špeciálne a prišiel s koncepciou zvanou Rock ´n´wrestling, ktorá mala spájať wrestling s hudobným priemyslom. Na samotnej šou sa predstavili viaceré osobnosti mimo wrestlingového neba ako Cyndy Lauper, Muhamad Ali či Mr. T, ktorý sa zúčastnil po boku najväčšej hviezdy tej doby Hulka Hogana hlavného zápasu večera. S wrestlingového hľadiska prvá WrestleMania nepriniesla nič významné, no pre WWE znamenala obrovské zisky a zvýšenie popularity wrestlingu.

WWE Elimination Chamber (2012) (pořad)

Raw Elimination Chamber match - viac ako polhodinový zápas v eliminačnej komore plný pekných momentov. Všetci očakávali víťazstvo Chrisa Jericha, no napokon sa konala obhajoba titulu WWE v podaní CM Punka. Beth Phoenix a Tamina Snuka predviedli po dlhšom čase pekný divas match na platenej akcii. SmackDown Elimination Chamber match priniesol víťazstvo Daniela Bryana, ktorý si taktiež udržal svoj titul. Musím spomenúť Santina Marellu. Nemám ho síce rád, ale v tomto zápase ma milo prekvapil. Po zápase napadol Bryana Sheamus, ktorý bude jeho súper o svetový titul na WrestleManii. Po krátkom zápase o US title medzi Jackom Swaggerom a Justin Gabrielom nasledoval main event - John Cena vs Kane. Šlo o tzv. ambulance match, ktorý sa naposledy vo WWE konal pred deviatimi rokmi. Mnohí boli prekvapení, že práve tento zápas uzatváral celú šou, ale stalo sa tak hlavne preto, aby sa začalo s promom k Cenovmu zápasu na WrestleManii proti The Rockovi. Moje hodnotenie celej šou - 7,5/10.

The True Story of WrestleMania (2011)

Táto záležitosť by nemala chýbať žiadnemu fanúšikovi wrestlingu. Zaujímavý dokument ponúka najlepšie momenty z histórie WrestleManie, najslávnejšej platenej akcie vo svete športovej zábavy. Zaujímavý je aj pohľad to jej zákulisia. Boli sme svedkami historického momentu, keď sa Vince McMahon, azda po prvý raz pred kamerami rozplakal, keď hovoril o svojom otcovi. Bonus v podobe najlepších zápasov v histórii WrestleManie je čerešničkou na torte.

WrestleMania XXVII (2011) (pořad)

WrestleMania – to je vždy sviatok pre každého fanúšika športovej zábavy. Šou sa začala vo veľkom štýle. Edge zdolal v dobrom zápase Alberta Del Ria a obhájil svetový titul. Zasmial sa aj na tom, ako spoločne s Christianom rozbili Del Riovo auto. Potešilo ma aj víťazstvo Cody Rhodesa nad Reyom Mysteriom. Obaja ukázali, že patria k tomu najlepšie, čo v WWE je. Zápas Randy Orton – CM Punk mal dobré promo a samotný zápas veľmi slušné tempo. Len Ortonovo víťazstvo na konci nemuselo byť. Undertaker a Triple H ukázali, že aj po 40-ke vedia „ukradnúť šou“. Bol to jednoznačne zápas večera, ukončený Undertakerovou „bránou do pekla“. Zápas Jerryho Lawlera proti Michaelovi Coleovi nemal s wrestlingom nič spoločné. Účasť Snooki (doteraz neviem, kto to je) na WrestleManii som akosi nepochopil. Main Event bol jedným z najslabších za posledné roky. Potešila aspoň prehra Johna Cenu, The Miz obhájil titul WWE. Netreba zabúdať na The Rocka, ktorý sa po niekoľkých rokoch vrátil na scénu. Z celej akcie som však mal trochu zmiešané pocity.

WrestleMania XXIV (2008) (pořad)

Najprv to, čo ma sklamalo. Bolo to najmä zosmiešnenie Chava Guerrera v zápase proti Kaneovi. Zápas trval 7 sekúnd, čo je najmenej v celej histórii WrestleManie. Zosmiešnený bol aj Big Show, keď ho v boxerskom zápase zdolal Floyd Mayweather, ktorý je o tri hlavy menší a asi o sto kíl ľahší. Napriek tomu u mňa prevládali pozitívne dojmy. Dojímavým momentom bola rozlúčka Ricka Flaira. Je to človek, ktorý skutočne miluje wrestling a právom bol uvedený do Hall of Fame. Zaujímavý bol aj main event. Undertaker v ňom podľa očakávania zdolal Edgea. Aj napriek niektorým nedostatkom hodnotím celú šou pozitívne.

The 25th Anniversary of WrestleMania (2009) (pořad)

Štvrťstoročie najstaršej a najslávnejšej wrestlingovej PPV oslávila WWE dôstojným spôsobom. Celú šou otvoril fantastický Money in the Bank zápas, ktorý bol plný akrobatických kúskov, ale aj krkolomných pádov. Bratský súboj Hardyovcov mal svoj náboj, dostatok akcie, tvrdosti a aj prekvapujúceho víťaza. Spokojný som bol aj s víťazstvom Chrisa Jericha v hendikepovom zápase proti trojici legiend WWE. Undertaker a Shawn Michaels predviedli neskutočné divadlo. To bol jednoducho wrestling v tom najkrajšom možnom vydaní. Stretli sa dve legendy, ktorým patrí tento honor absolútne zaslúžene. Titulové zápasy boli slabšie. Najmä main event Triple H – Randy Orton ma sklamal, aj keď promo k zápasu bolo výborné.

WWE Money in the Bank (2011) (pořad)

Money in the Bank patrí k najatraktívnejším PPV z dielne WWE. Potvrdilo sa to aj tento rok. SmackDown MITB zápas nesklamal, aj keď som čakal trochu viac. Potešilo ma ale víťazstvo Daniela Bryana. RAW MITB zápas – v ringu sa stretli skvelí wrestleri, čo sa potvrdilo aj v samotnom zápase. Del Riovo víťazstvo sa dalo očakávať. Big Show vs. Mark Henry – nemám príliš v obľube zápasy wrestlerov „ťažkých váh“, ale obaja ukázali, že v ringu sú celkom schopný. Zápas o World Heavyweight title medzi Randym Ortonom a Christianom sa náramne podaril. Na moju radosť bol Orton diskvalifikovaný a Christian sa stal novým svetovým šampiónom. John Cena vs CM Punk – čo dodať k tomuto zápasu. Jeden z najlepších zápasov za posledné roky s úžasným promom. Nástup Punka do ringu v jeho rodnom Chicagu bol epický. Takmer 40 minút akcie v ringu a premiérový zisk titulu WWE pre CM Punka. Treba však pochváliť aj Cenu, ktorý svojim výkonom prekvapil. Pre mňa jednoznačne PPV roka.