• Sportovní

The Cure – Anniversary 1978-2018 Live in Hyde Park London (2019) (koncert)

Je to už 40 rokov, čo zmaľovaný chlap s divokým három rozvibroval so svojimi melancholickými víziami žalúdky ľudom po celom svete. Pod vplyvom The Cure vznikla snáď každá druhá kapela, ktorá dnes niečo znamená. V Hyde Parku to bol krásny večer, ktorý sme vďaka Timovi Popovi mohli zažiť aj na striebornom plátne. Uvidíme, či The Cure čaká ďalších rovnako úspešných 40 rokov :) A je to vlastne úplne jedno. Chlapci predsa plakali, plačú a budú plakať vždy.

NJPW Dominion (2018) (pořad)

„Kenny Omega has done it!" Dominion 2018 je jednou z najlepších wrestlingových show nielen posledných rokov, ale celkovo. Navyše, priniesla pravdepodobne najlepší zápas histórie. Štvrtý a záverečný diel rivality Kennyho Omegu a Kazuchiku Okadu je niečo, o čom je zbytočne rozprávať, je to nutné vidieť. O všetkom svedčí fakt, že uznávaný žurnalista Dave Meltzer prisúdil tejto epickej, hodinu aj päť minút trvajúcej, bitke vo svojom hodnotiacom ratingu 7 hviezdičiek (z 5 možných...). Kennyho zisk najprestížnejšieho titulu NJPW a koniec rekordnej 720 dňovej dominancie Okadu, len dotvára už tak skvelý dojem. Dovolím si tvrdiť, že tento súboj sa bude v rôznych rebríčkoch najlepších zápasov histórie objavovať pred tak legendárnymi zápasmi ako Flair vs. Stemboat z roku 1989, Misawa vs. Kawada z 1994 či Misawa vs. Kobashi z 2003. Ak k tomu prirátame (takmer) street fight Jericho vs. Naito alebo zápasy Takahashi vs. Osprey a Young Bucks vs. Los Ingobernables, superlatívy sú na mieste.

NJPW Wrestle Kingdom 13 (2019) (pořad)

Pravdepodobne najslabšie WK za posledných päť rokov, ale napriek tomu s mimoriadne vysokou kvalitou, ktorú dokáže momentálne ponúknuť iba New Japan Pro Wrestling. Niektorým zápasom síce chýbala poctivo vybudovaná storyline, ale samotné zápasy stáli za to. V pamäti ostanú najmä zápasy Ibushi vs. Osprey, Okada v.s White a samozrejme hlavné ťaháky. Chris Jericho priniesol do Japonska nové prvky typické pre americký wrestling a slávi úspech. Jeho anabáza v NJPW bola veľkým oživením. Kenny Omega sa dôstojne rozlúčil s pôsobením v NJPW päťhviezdičkovým zápasom s Hiroshim Tanahahsim. Jeho prehra, podobne ako aj väčšina ostatných výsledkov, sa dali predpokladať. Teraz začína pre NJPW nová era. Bez viacerých hviezd, ktoré si to namieria do novo vzniknutej All Elite Wrestling, ale napr. aj s radikálnou zmenou - Wreslte Kingdom 14 sa po prvý raz neuskutoční v jeden, ale hneď vo dvoch dňoch.

WrestleMania 31 (2015) (pořad)

Aj keď je pre mňa produkt WWE v poslednej dobe málo zaujímavý, WrestleMania sa vydarila. Výborná šou od začiatku až do konca, minimum slabých momentov, veľmi kvalitný hlavný ťahák.

Zkus mě rozesmát (2011)

Adam Sandler sa ma pokúsil rozosmiať a nepodarilo sa mu to. Už zase.

Historie fotbalu: Nejlepší sport na Zemi (2002) (seriál)

„Niektorí ľudia veria, že futbal je otázkou života a smrti a takýto prístup ma znepokojuje. Môžem vás totiž ubezpečiť, že futbal je oveľa dôležitejší.“ (Bill Shankly)

WWE: CM Punk - Best in the World (2012)

Ľudia ku mne prichádzajú a hovoria, že mám pekné tetovania. Tie tetovania však nie sú len dekoráciou. Sú to názory. Každé tetovanie rozpráva svoj príbeh o tom, kto som. Oslobodenie od drog, česť a boj proti systému. Nie som iba nejaké punkové dieťa hľadajúce vzrušenie. Som veľmi disciplinovaný športovec s túžbou súperiť s tými najlepšími. Moja posadnutosť je súťaženie, moja závislosť je wrestling. Volám sa C...M...Punk. Svetlo sveta uzrel jeden z najočakávanejších dokumentov z dielne WWE. CM Punk je momentálne na vrchole a patrí k najuznávanejším vo wrestlingovom biznise. Nemusíte ho chápať, nemusíte ho mať radi, ale musíte uznať, že ten človek je osobnosťou. Tento dokument ma veľmi potešil a naplnil moje očakávania.

Breaking the Code: Behind the Walls of Chris Jericho (2010)

„I’m the best in the world at everything I do.“ Chris Jericho je legenda a tým je povedané všetko. Nie je len skvelým wrestlerom, ale aj šoumenom, spevákom, moderátorom, hercom. Už od detstva som jeho veľkým fanúšikom a som hrdý Jerichoholic. Tento dokument z dielne WWE som si vychutnal. Vrele odporúčam.

WWE Night of Champions (2012) (pořad)

MIZ vs. MYSTERIO vs. RHODES vs. CARA – Fatal 4 Way je určite lepšia voľba ako Triple Threat, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Bol to výborný začiatok šou, veľmi dynamický zápas s množstvom počítaní. Osobne sa mi páčil aj výkon Sin Caru. Čo som úplne nepochopil bol ten jeho pokus o „zamaskovanie“ Miza. Neviem, aký to malo mať účel. Pekný zápas, ale dlhodobo mi v pamäti asi neostane. Hodnotenie 6/10. BRYAN/KANE vs. KOFI/TRUTH – podľa očakávania to bola one man show (presnejšie one tag team show). Aj keď kvitujem, že v poslednej dobe sa zvýšila úroveň tag teamovej divízie, musím povedať, že odvtedy, čo boli Kofi a Truth šampiónmi, ma ich zápasy na PPV absolútne nebavili. Chýbalo tomu korenie. A to môžu priniesť práve Kane s Bryanom. Už pred zápasom som sa tešil čo sa bude diať, ako to dopadne a to mi pred tým chýbalo. Šou bola lepšia, ako zápas samotný. Hodnotenie: 4.5/10. CESARO vs. RYDER – od tohto zápasu som veľa nečakal a bol to najslabší zápas večera. Myslím si, že ak by nešlo o Night of Champions, tak sa ani nedostane do programu. Ryder najprv vyhral otrasný a úplne zbytočný Battle royal. Pozdáva sa mi Cesarov finisher Neutralizer. Vyzerá veľmi efektne. To je asi tak všetko, čo ma zaujalo. Hodnotenie: 3/10. ORTON vs. ZIGGLER – najväčšie prekvapenie, skvelý zápas. Ziggler „ukradol šou“ na SummerSlame s Jerichom a podarilo sa mu to aj teraz s Ortonom. Bavilo ma to od začiatku až do konca, hluché momenty tu neboli. Prekvapila ma aj minutáž zápasu, takmer 20 minút je na zápas, ktorý nebol titulový a nemal za sebou nijaký výrazný príbeh dosť. Sklamal ma akurát víťaz. Očakával som, že zvíťazí Ziggler a ak prehrá, tak aspoň cashne kufrík. Nestalo sa ani jedno a to mi pripadá trochu nelogické. Ziggler dlhodobo potvrdzuje, že je pripravený stať sa šampiónom. Možno by som v jeho prípade pouvažoval a novom, výraznejšom finisheri Pokiaľ ide o Ortona – kým bude face, dúfam že sa nezapojí do bojov o WH title. Hodnotenie: 8/10. EVE vs. LAYLA – celá tá záležitosť s Kaytlin a všetko, čo predchádzalo tomuto zápasu bolo trochu smiešne. Každopádne v ringu sa stretlo to lepšie, čo súčasná Divas divízia ponúka. Som rád, že Eve získala titul, môže zvýšiť hodnotu toho titulu. 4/10. SHEAMUS vs. DEL RIO – najväčšie sklamanie večera. Najprv ta šaškáreň s Brogue kickom. Aký to malo celé zmysel, keďže bol nakoniec povolený? Načo prišiel Sheamus s Texas Cloverleafom, keď ho ani raz nepoužil? Del Rio použil svoj submission manéver dva krát, ale superman Sheamus sa z toho samozrejme dostal. A ten záver stál tiež za hovno. Je to škoda, pretože predchádzajúce dva vzájomné zápasy boli dobré. Ďalšia vec – je minimálne čudné ak zápas o hlavný titul trvá kratšie ako obyčajný single match. Som zvedavý, kto bude ďalším vyzývateľom, pretože kandidátov je ako maku. Snáď to nebude spomínaný Orton. 6.5/10. PUNK vs. CENA – medzi Cenom a Punkom funguje chémia, ktorá dodáva ich sporom šťavu, niečo, vďaka čomu vyzerajú celkom reálne. Je to podobné ako medzi HBK a Hitmanom alebo medzi Stone Coldom a Rockom. V zápase sa objavilo niekoľkom prekvapivých momentov a od začiatku až do konca som bol v napätí, čo sa stane. Skvelý Heyman na začiatku, Cenov Suicide dive, Punkov Rock Bottom, veľa počítaní takmer do troch, Cenov suplex a kontroverzný, nečakaný záver. Toto bol KONEČNE main event, ako sa patrí. Cena mi je sympatický ako človek, ale ako wrestlera ho príliš nemusím. Po tomto zápase aspoň na chvíľu zavrel hubu všetkým haterom. Uvidíme čo bude ďalej, nebol by som proti odvete na Hell in a Cell. 8.5/10. Night of Champions bola najlepšou PPV od aprílového Extreme Rules a zároveň prvá, pri ktorej u mňa prevládali pozitívne emócie. Výhodou tejto šou je, že sa bojuje o všetky tituly. Preto sa môže aj papierový zápas získať určitú relevanciu. Čiže radšej sa pozriem na zápas Cesaro vs. Ryder o US title ako na zápas Ryback vs. Mahal, o ktorom už dopredu viem, že bude o hovne. Takže klobúk dole WWE, konečne to stálo za to. Celkové Hodnotenie: 7/10.

WWE SummerSlam (2012) (pořad)

Summerslam je wrestlingová klasika a tento rok sa uskutočnil už po 25. krát. Card, ktorý obsahoval sedem zápasov nasvedčoval, že by to mohla byť lepšia šou ako predchádzajúce Money in the Bank či slabý No Way Out. Marella vs. Cesaro – preshow obstaral zápas o US title, ktorý držal celkom dlhú dobu Santino. To už je našťastie minulosť a verím, že konečne uvidíme poriadneho US šampióna, pretože Antonio Cesaro má bezpochyby potenciál. Hodnotenie: 2/10. Jericho vs. Ziggler – SummerSlam odštartoval zápasom, ktorý bol ako sa ukázalo, najlepším zápasom celého večera. Jericho prerušil nelichotivú sériu siedmych prehratých zápasov na PPV v rade, keď Zigglera zdolal pomocou krásneho Liontamera. Hodnotenie: 7/10. Bryan vs. Kane – tento zápas nepatril medzi hlavné ťaháky večera, ale svoju úlohu splnil a navnadil divákov v Staples Centre na ďalší priebeh šou. Kvitujem spôsob ukončenia zápasu. Hodnotenie: 5/10. Miz vs. Mysterio – po dlhej prestávke spôsobenej zranením a taktiež porušením WWE wellness programu sa na PPV predstavil Rey Mysterio. A hneď v zápase o IC titul proti The Mizovi. Miz podľa očakávania obhájil a aj o tomto zápase platí to, čo o predchádzajúcom. Hodnotenie: 6/10. Sheamus vs. Del Rio – zápas o World title mal rovnaké obsadenie ako na MITB, no tentokrát ma až tak neoslovil. Sheamus znovu obhájil titul, no nudí ma, pretože ako face nie je zaujímavý. Hodnotenie: 6.5. R-Truth/Kingston vs. Prime Time Players – v tag tímovej divízii to konečne začína žiť. Šlo k najkratší zápas večera, ktorý podľa mňa patril k tomu slabšiemu. Prime Time Players boli výnimoční vďaka ich manažérovi A.W, ktorého však WWE pred časom prepustila a preto sa obávam, čo s nimi bude ďalej. Hodnotenie: 4.5. Punk vs. Cena vs. Big Show – triple threat zápas o titul WWE bol sklamaním. Jednak zápasy, kde proti sebe stroja traja wrestleri stoja často za prd a ak je tým tretím Big Show, tak to nemôže skončiť dobre. Najsvetlejším momentom bolo kontroverzné ukončenie zápasu a fakt, že CM Punk je aj naďalej šampiónom. Hodnotenie: 4/10. Lesnar vs. HHH – main event o ktorom sa hovorilo už dlhú dobu a na ktorý sa fanúšikovia tešili. Pre Lesnara to bol druhý zápas po návrate do WWE. Jeho víťazstvo nebolo prekvapením a dosiahol ho po použitý páky „kimura“. Triple H odchádzal z arény veľmi sklamaný a vynorili sa otázky, či to bol jeho posledný zápas v kariére. Tento zápas si zaslúžil byť hlavným ťahákom večera, no dalo sa z neho vyťažiť viac. Možno v odvete, ktorá sa plánuje v blízkej budúcnosti. Hodnotenie: 6.5/10. SummerSlam nesklamal, ale ani príjemne nešokoval. Pozitívne je, že absentovali vyslovene slabé zápasy, no na druhej strane sme nevideli ani jeden, ktorým by sa mohol stať „klasikou“. Predsa len, od akcie ako SummerSlam, sa očakávalo viac. Celkové Hodnotenie: 7/10.