Avengers (2012)

myslím že vmáčknutí superhrdinů do jednoho filmu který má hlavu a patu se opravdu víc než povedlo. Loki v režii Thomase Hiddlestona byl ztvárněn bravurně. Atmosféra se nebrala celou dobu tak vážně a byla odlehčená vtipy a rivalitou mezi hrdiny (Tony Stark a Thor jsou tu fakt střelci) což je fajn. Za mě proto plný počet 5*

Frekvence (2000)

film s celkem příjemnou a koukatelnou atmosféru. Trochu mi jen vadilo nedostatečné vysvětlení té záležitosti s vysílačkou (prostě nechápu jak může sluneční erupce, polární záře a teorie strun způsobit něco takového) a ten totálně americkej konec :D .....ale to jsou jediné vady na kráse, takže za mě 4*

Kronika mutantů (2008) odpad!

No tohle se vážně nedá dokoukat. Ano některé scény jsou atmosféricky udělané dobře .... asi 2. Chcete li strávit 111min svého života smysluplně, tak doporučuji jiný film. Upřímně těch 54% dost dobře nechápu.

Doom (2005)

Film podle legendární hry je dost podobný jako hra samotná. Žádný velký promyšlený příběh ale zato akce a krev teče proudem. Film není tak dobrou filmovou adaptací počítačové hry jako třeba Hitman ale zase ne tak špatnou jako Max Payne (který mě mimochodem pěkne nasral). Ve filmu mi vadilo jen jedno, a to náhlé a zmatené vyvinutí postavy velitele týmu (Dwayne Johnson), který se celou dobu chová jako klasický férový "klaďas" a na závěr najednou obrátí o 100% (nechápu), ale jinak solidní tupý "akčňák".

Kronika (2012)

film Kronika je velmi zajímavým projektem začínajícího režiséra (Josh Trank), který posunul Found footage do nové koukatelné dimenze. Film má velice zajímavý námět (svěření superschopností třem středoškolákům), a celkem svižný rozjezd . U filmu jsem se bavil .... za mě proto 4*

Devítky (2007)

Film Devítky se snaží v člověku nabudit pocit tajemna a mysteriozní atmosféru, což se mu dle mého názoru dost dobře nedaří. Člověk naopak celý film tápe ve zmatku a tisíci filmem položených otázek po jejichž závěrečném vysvětlení přece jenom člověk nemá pocit zadostiučinění. Na druhou stranu jsem se celý film vydržel a chvilkama jsem se nenudil za mě tedy 3*

Sucker Punch (2011)

Sucker Punch je film, který Vás neunudí k smrti, ale zároveň Vás moc intelektuálně nepozvedne :D Myslím si že z tohohle nápadu ( krásná blondýnka drtící obří nadpřirozené samuraje, nemrtvé nacisty, zabijácké roboty a skřety) by šlo vyždímat daleko víc, i když spojení reálného světa v jakési ujeté léčebně s imaginárním světem vytvořeným hlavními hrdinkami je celkem originální.