Captain EO (1986)

Coppola režíruje, Lucas mu pomáhá se scénářem. Ze začátku to vypadá jako vykradačka Star Wars, ale loutky mimozemských hrdinů si produkce "vypůjčila" z Temného krystalu a kostýmy záporáků i jejich královny z Vetřelců. Nechybí pořádné taneční číslo, jenže v hraných pasážích se Jackson tváří nezvykle moc jako jelito. Aspoň je jasné, jaké se mu tenkrát v osmdesátých líbily filmy.

Lady Blue Shanghai (2010)

Dalo by se tomu říkat "Lynchovo dilema". Pokud jde o novější filmy režiséra hromady kultovních kousků, nikdy si nemůžete být jistí, jestli to fakt není nic moc, nebo David Lynch zůstal jenom nepochopen. Stejně se to má i s krátkým filmem/reklamou, který zaplatil Dior. V typicky lynchovsky divném chaosu se ale pěkně vjímá půvabně zmatená a vylekaná Marion Cotillard. A koneckonců to není tak dlouhé.

Banán (2010)

Srandovní kraťas s fazolkovytými poskoky z celovečerního animáku Já, padouch má sice primitivní, skoro pitomou zápletku o fanatické honbě za lákavým banánem, ale funguje. Rozhodně pobaví.

Rekonstrukce (2010)

Mini sequel k celovečernímu animáku Já, padouch staví staré známé postavy před nový problém: Je třeba upravit zločinecké doupě tak, aby nebylo nebezpečné pro děti! Vtipné a zábavné. 9/10

Vstupní školení (2010)

Krátká bonusová hříčka ze světa animáku Já, padouch stojí a padá s nápadem. Ten vůbec není špatný, ale stejně by to chtělo trochu víc promyslet. 7/10

Lovci pokladů (2004)

Dobrodružná podívaná nešetří akcí ani konspirací. Nicolas Cage má ale daleko k tomu stát se moderním Indianou Jonesem nebo druhým Robertem Langtonem. Lovci pokladů jsou vyloženě popcornový film na sežvýkaní a zapomenutí. Spletité teorie a šílené dedukce hlavního hrdiny snad ani nemá cenu pokoušet se strávit.

Černá mamba (2011)

V zábavné reklamě se Robert Rodriguez a basketbalista Jamal Duff berou s nadhledem a ochotně přidává se k ním skvadra hvězda v sestavě Wills, Trejo a West. Šestiminutovka, která současně vychází z tradice blaxploitation filmů a Duffova nicku Black Mamba srší vtipem a je nacpaná skvělými efekty. Lidi od Nike vždycky věděli, že na propagaci by se nemělo šetřit.

Obřad (2011)

I když se Obřad hodně snaží o jejich moderní variaci, novou verzí legendárních rohatých klasik Vymýtač ďábla a Přichází Satan! určitě není. Ze zajímavé zápletky se vyklube uzívaně nudný příběh bez pořádného tempa, který Håfström zachraňuje vysokou kadenci pečlivě naaranžovaných záběrů. Dohromady s dobrým střihem a napínavou hudbou vytvoří přesvědčivě tajemnou atmosféru a lekací scény fungují, přestože víte, že přijdou. Dějovou nudu zachraňuje i příjemně civilní nehororová podoba filmu. Největším trumfem ale zůstává Anthony Hopkins v roli vymýtače Lucase. Ve svých třiasedmdesáti letech předvádí kus výtečného herectví a správného dědkovského charismatu, bez kterých by byl Obřad jen dobře natočeným videoklipem.

Vyděděnci (2010) (seriál)

Hodnoceno po prvních dvou epizodách: Navzdory dobrému nápadu a dostatečně "mimozemským" jihoafrickým kulisám Outcasts nechytli, nezaujali a nepřesvědčili. Část dějové linie je zajímavá a potenciálně napínavá. Jinak se ale hodně kecá a ztrácí čas pseudo filozofováním. Díly jsou dlouhé a neuškodilo by takřka hodinou stopáž zkrátit o dobrých dvacet minut.

Rychlejší (2010)

Kdo vyhlížel akční peklo, dočká se zklamání. Faster se nedočkal tak štědrého rozpočtu jako Stalloneho Expendables, takže s přestřelkami i bitkami šetří. A když už na ně dojde, stojí sice za to, ale hned je zase po nich. Navzdory úžasnému bouráku Faster není ani variace na Rychle a zběsile. Stylem a staromilským střihem spíše připomíná exploitation filmy ze 70. let. Pokud si chcete užít nekonečné americké cesty, tarantinovské figurky, klasický příběh o pomstě a fešný filtr na kameře, jděte do toho. Dwayne "The Rock" Johnson je sice tentokrát málomluvný, ale pořád solidní jak skála. 7/10