• Pohádka

Zlatý podraz (2018)

Nevím, asi tomu moc nerozumím, ale dle mého jsme do oscarového klání měli poslat tento snímek. Myslím si, že by se Amíkům líbil. Jsem velmi mile překvapena. Poměrně vysoká úroveň, kvalitní scénář, v podstatě tam nevidím žádné hluché místo, trhlinu. ;) Opět neadekvátně podhodnocený film zde! Jakoby se zde hodnotilo něco jiného než film! .... :(

Čertí brko (2018)

Oceňuji zachování hodnot tradiční klasické pohádky. Jsem pro zachování klasické pohádky ale v moderním aktuálním hávu, což se myslím tady povedlo. Úkolem dneška je nějaká vyrovnanost mezi minulostí: klasikou, tradicí, ale v souladu s dnešní dobou.... přítomností a na druhou stranu nesklouzávat k hrubosti, agresivitě a nelidskosti dnešní doby, která mimochodem za chvíli už nebude in a již se to začíná díkybohu projevovat ;) :D Moc pěkné triky, výtvarná stránka filmu (velmi mě nadchlo např. zobrazení pekla a podpekel ve formě jakoby žhavého slunce rozlívajícího se do podpeklí), příběh, originalita, kostýmy, akorát Judit, byla sice roztomilá, šikovná a milá, ale i když ji mám jako herečku i člověka moc ráda, někdy přehrávala. Markantní to bylo ve scéně, kdy polije Bonifáce. Jedna věta vůbec nebyla srozumitelná. Celkem mi tam chyběla láska Lucifera a matka Bonifáce. Třeba se Lucifer mohl podívat do nějakého kouzelného předmětu, jak teď žije. Myslím, že by se tam tato role alespoň jako epizoda okrajově hodila a že by diváci byli určitě na ni zvědaví :D. Jakoby se matky vypustily. To samé absence matky Markétky (nebo ani zmínka o tom, že např. umřela). Jinak, co se týče politiky, komu se to nelíbí.... ten má nejspíš máslo na hlavě.... Určitá politika je vlastně bohužel všude ve společnosti: v rodinách, firmách či jakémkoliv jiném společenském uskupení, kolektivu (včetně dětského) či komunitě. Navíc politika tu pro mne nepůsobí vůbec rušivě. Je to příjemná oddychovka před Vánoci a správné adventní zastavení a naladění. Celkem jsem se pobavila, fajn humor a příběh nenudil. Velmi originální a vtipné byly např. vynálezy "zlepšováky" ;) Bonifáce, Látal s Látalovou, KPZ či neodbytní nápadníci. Za mě určitě 1 z nejlepších pohádek milénia. 4,5 hvězdy zaokrouhluji nahoru ;)

Génius - Kapitola desátá (2017) (epizoda)

"Jsme pro tebe jen břímě. Tebe ani trochu nezajímají pocity tvých nejbližších, tati. Jsi laskavý ke spoustě jiných lidí, ale ke své vlastní rodině se chováš krutě." "Svět vždy začíná a končí u vlastní rodiny."

Génius - Kapitola sedmá (2017) (epizoda)

"Míru nelze dosáhnout silou, lze ho dosáhnout pouze cestou porozumění." Život nelze vyvažovat jako rovnici. Dobré skutky nemažou ty špatné."

Génius - Kapitola pátá (2017) (epizoda)

"Myslím, že ze všech záhad světa, jsou pro mě lidé asi tou největší."

Génius - Kapitola třetí (2017) (epizoda)

úchvatné, silné, velmi dramatické, tvrdé, syrové jako život sám, uvěřitelné.....

Génius - Kapitola druhá (2017) (epizoda)

"Staráš se jen o sebe. Ty ses mě totiž ani nikdy nepokusil pochopit, jak musím tvrdě pracovat. Jak musím být vytrvalá, silná a chladná, abych měla sebemenší naději, že mě budou brát vážně. Abych získala aspoň špetku úcty, které se tobě dostává zcela automaticky bohužel jenom proto, že jsi muž." Mileva Marič

Génius (2017) (seriál)

"Natura naturans, vše souvisí se vším. Příroda totiž není boží výtvor, příroda je Bůh. Budeme-li to považovat za pravdu, musíme dospět k závěru, že Vesmír není nějakým mýtickým podsvětím mimo dosah našeho chápání. Od nejmenší molekuly po největší galaxii musí na každou otázku existovat jasná odpověď a já chci tyto odpovědi najít."