Transformers (2007)

Prvními Transforměři to všechno začalo. Michael Bay nám pod záštitou producenta Stevena Spielberga představil úžasný svět robotů, svět neskutečné akce a dechberoucích vizuálnich efektů. Pod Bayovou taktovkou tak vznikl neskutečný letní hit, s novým zástupem fanoušků, a umožnil vznik dalších dvou pokračování. Film, který z nás chlapů dělá kluky. 80%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tolik kritizováni druhý Transformeři se podle mě vyvedli. Jasně, po dějové stránce nic moc, nicméně Bay to plně vynahrazuje akčníma scénama, které naplno zaměstnají veškěré Vaše smysly, a jsou jako obvykle bombastické. Film Bay pojal jako ryze efektní, akční dobrodružství, vše ostatní jde stranou, včetně poměrně ploché dějové linie. Každopádně tohle je film, který klade důraz na COOL efektivitu a vizuálni stránku, což se mu neskutečně daří, takže ani chabý scenář nevadí.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Trailer na film byl suprový, a film mě ani v nejměnším nezklamal. James Mangold se ukázal jako skvělý režisér, který dokázal vytvořit dobrodružný film, užásný mix akce, romantiky a komedie. Oběma hercům to obzvláště sluší, akční scény (zvláště ta na dálnici a závěrečná v Barceloně) jsou bravůrní, film má švih a spád, ani chvíli nenudí. Působí mile starosvětsky, takže v dnešní době velice příjemná změna. Remeslně dobře zvládnutý film ve stylu Mr. a Mrs. Smith, nebo Pravdivých lži.

Hezké vstávání (2010)

Vskutku vtipná a zábavná komédie ve stylu Ďabel nosí Pradu z prostředí ranních televiznich zpráv. Rachel McAdams je milá, i když místy uječená, Diane Keaton jako obvykle skvělá, vtipná a zábavná, Harrison Ford v roli strárnoucího moderátora a bručouna nezapomenutelný. Tahle komedie se opravdu povedla.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Je to už dávno, co jsem jako malý kluk viděl film několikrát v kině, poté několikrát na VHS, DVD a v televizi, s musím přiznat, že druhé filmové dobrodružství Indyho mě nikdy neomrzí, a považuji ho za nejlepší z celé tetralogie, a taky je mým nejoblíbenějším a nejmilejším filmem. Film mám rád právě pro jinou atmosféru než měli dobyvatelé, nebo poslední výprava, je temneší, akčnější, a svým podáním jednoduše kouzelně nepřekonatelný. Je to film, který je skvělou ukázkou typického letního blockbusteru a skvělé zlaté éry 80.let. 100%

Transformers 3 (2011)

Transformers 3 předčil veškěrá moje očekávání!!! Po efektním historickém úvodu a překvapivé akci v Černobilu se přesuneme do Wahingtonu, kde se seznamujeme s novou Samovou přítelkyní, která ač je krásná, hrát neumí, nicméně je hezkým doplňkem a neurazí. Megan ale schází. Poté sledujeme Sama, hledajíciho si práci, seznamujeme se Patrickem Dempseym, který v roli záporáka příjemně překvapí, role mu sedí. Frances McDormand a John Malkovich v dalších rolích poteší, i když mohli oba dostat větší prostor. První polovina filmu je zajimavá, vtáhne Vás do dějě, ani chvilku nenudí. Od akční scény na dálnici jsem čekal trochu více, nicméně je efektní. Co se týče závěrečného NON-STOP akčního inferna v Chicagu, trvajíciho téměř hodinu, tak to u mě předčilo vše, co jsem doposud viděl, a dlouho ještě neuvidím. Finále vypadá jedním slovem famózně, akce dechberoucí, nepřekonatelná, s vrcholní scénou padajíciho mrakodrapu. Dabing neobtežuje, naopak umožňuje plné soustředění na akci. Podtrženo a sečtěno - grandiózní, bombastické, famózní, efektní!