Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Ou. Že efektu bude podřízeno mnohé jsem tušil už předtím, ale co je moc to je moc. ploché klišé bez špetky překvapení završené kolosálním happy endem. Na Mařenku bylo sice příjemné koukat, ale tohle není porno. Kdyby bylo možná přidám o hvězdičku více.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Porod byl super, lítající střeva apod. na chvíli jsem jsem myslel že sleduju nějakou zombie vyvražďovačku. Jinak nuda. Víc nemá cenu psát, ostatní to popisují dobře.

Skyfall (2012)

A je to ještě vůbec bondovka? To byla asi první otázka co mě napadla. Oproti předchozím dílům porušuje zažitá pravidla a celou sérii posouvá novým směrem. Nebylo to špatné, ale víc než 007 to byl Jason Bourne.

Temný rytíř povstal (2012)

Po velkém očekávání velké zklamání. Nejenže celý film je protkaný spoustou absurdních a nelogických momentů (zázračně zahojené bodnutí) a klíšé, ale hlavně uprostřed najednou přeskočí téměř 4 měsíce, během kterých se všichni asi kopou do zadku a čekají až bude zas za pět minut dvanáct kdy se vše dá opět do pohybu.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Neuvěřitelná slátanina kde děj drží pohromadě maximálně dvě minuty v kuse. S množstvím nepochopitelných odboček (Carterova matka??). Kdyby někdo celý ten chaotický přeplácaný scénář udělal lépe, mohl tenhle film být pecka. Vizuál na to má skvělej, předlohu taky, ale to co jsem viděl stojí za zlámanou grešli. škoda.

Jiná země (2011)

Velké překvapení. Čekal jsem nízko-rozpočtové sci-fi a a tenhle film sci-fi téměř není naproti tomu je to skvěle vystavěné drama, kde Země 2 je pouze metafora. Asi největší překvapení byla samotná hrdinka, Brit Marling ji hraje skvěle a držela mě u filmu od začátku do konce. Těm co očekávají propracované sci-fi doporučím porozhlédnout se po něčem jiném. Pokud ale od začátku pominete, že tohle má být sci-fi, zaručuji hluboký zážitek.

Zelený sršeň (2011) odpad!

Postavy jsou tak blbé, že je ani člověk nemže brát vážně a na druhou stranu tak nevýrazné, že to ani není zábavné. Od prvních pár minut je jasný jak to vše dopadne. Dlouho jsem přemýšlel zda najdu nějaký klad, proč by se na to člověk měl podívat. Bohužel toho moc není. Snad jen káva od Kata ..

Hvězdný prach (2007)

Proč! Do poslední čtvrthodinky jsem žasl nad různými překvapeními a skvěle vymysleným světem. Ale závěrečná bitva to celé zabila. Nevím zda v psané podobě působí závěr o něco méně hloupě a nelogicky (proč Tristan nepomůže Septimovi? ...) ale filmové podoba sráží celý zážitek na kolena, bohužel.

Železná lady (2011)

Dokonalý makeup pod kterým se skrývá čistá nuda. Meryl Streep hraje výborně, ale to je asi jediná pozitivní věc na celém filmu. Děj je mdlý, bez zvratů a napětí. Konec mě vyloženě překvapil. Celý film jsem čekal že se něco stane, a najednou titulky a já se nedočkal.

G. I. Joe (2009)

První co mě napadlo po shlédnutí bylo to jak pejsek a kočička vařili dort. Protože tenhle film se snaží zkombinovat vše co je zrovna "in": zelené mozky , futurictické zbraně, padoucha jak ze star wars, hláškujcího černocha, vesmírné bitvy nahradili podvodníma. Nesmí chybět ani ninja dvojka, většina světadílů a podnebí, latexové oblečky a hlavní postavy, které se vlastně znají už od pradávna. Stejně jako dort pejska a kočičky je výsledek obrovská nefungujcí slátanina, a to i přes to že jednotlivé segmenty jsou docela povedené (Pařížsko-Pražská honička).