Thor (2011)

Navzdory všem těm velkým bohům, velkým nestvůrám, velkým efektům mi to přišlo jako docela komorní film. Jako pohádka potěšil, ale nenadchl. A Portman mě bavila naposled v Epizodě I.

Věc (1982)

Dokonalá úvodní i závěrečná scéna + když si člověk uvědomí, že všechna ta filmová klišé nebyla v té době ještě taková klišé, žasne nad genialitou tvůrců.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Skvělý akční film, ale od Bondovek člověk prostě čeká něco jiného. Bondovka je žánrem sama o sobě a jako taková má svoje pravidla. Sympatického a vtipného gentlemana ve smokingu, krásné dívky, které mu podléhají, zvrhlého znetvořeného padoucha, záchranu světa. Někdy lze některá pravidla porušit a tím je zvýraznit, posunout, ale stále zůstat uvnitř žánru. To se Muži se zlatou zbraní nepovedlo. Stokrát sympatičtější než slizký Bond Moor (a to tvrdím, aniž bych zastávala heslo s Connerym navždy a nikdy jinak) je Scaramanga se svým trpaslíkem. Zlatá zbraň je sice zajímavá, ale když nejde o svět, nejde o nic. Aspoň v Bondovi.

Smrtonosná past (1988)

Pecka, která by se měla řadit mezi tradiční vánoční filmy. Bohužel v Čechách uvidíme zase jenom Pretty Woman a Pyšnou princeznu jako každý rok. Nabídka televizních programů v čase vánočním evokuje pocit návštěvy v Jednotě.