• Pohádka

Stříbrný vítr (1954)

Začíná to velmi slibně, ale postupně to celé zabředne pouze do patetického blábolení o mládí, které rozpíná svá mladá křídla, aby se vzneslo do nekonečných výšin, než spadne opět na zem do tvrdé reality života. Krásné exteriéry a začínající herecká elita vedle už slavných hereckých es. Film, který mohu, ale nemusím.

Městečko na dlani (1942)

Přehršel různých lidských osudů jednoho městečka spatlaných dohromady. Navíc velmi ponurá atmosféra včetně extrémně ponuré=tmavé kopie filmu. Zábavný mi přišel pouze František Filipovský a jeho "tabula rasa" = druhá hvězda.

Plavecký mariáš (1952)

Budovatelská témata, kolektivismus apod. mi rozhodně nevadí, naopak, ale i budovatelský film musí mít nějaký ten "šmrnc", aby se divák při tom budování také pobavil. Plavecký mariáš, bohužel, žádný"šmrnc" nemá. Tvůrci vsadili na hezké exteriéry a kvalitní herce a vyznění samotného příběhu je asi už příliš nezajímalo. Natočeno fádně, otravně, bez dynamiky, v podstatě pouze jen s jednou/jedinou dějovou linií. Postavy lezou neustále sem a tam a dohadují se, kdo a jak splaví dřevo po řece na pilu, než docela shnije. Socialistický realismus se zde scvrkl jen na snůšku šedivých budovatelských klišé.

Sanditon (2019) (seriál)

Série 1 a 2 ještě celkem koukatelná naivní romantika s příjemnou výpravou i herci. Série 3 to celé dokonale stáhla ke dnu= (viz. můj koment tam).

Sanditon - Série 3 (2023) (série)

Třetí série je už opravdový průšvih = černoš-i/-ky, tj. rasová korektnost/multi-kulti, LGBT-téma, děj zúžený téměř jen na rozhádávání a opětovném usmiřování se bezpočtu mileneckých/manželských párů, nechutně natahovaný je pak "happy-end" ústřední zamilované dvojice. ...Natočeno přesně podle diktátu, který v současnosti prosazují moderní progresivní fašisté v EU a USA. Fuj!

Vinnetou a míšenka Apanači (1966)

Jako nenáročná oddechovka/westernová pohádka v opět přepychovém klasickém dyzajnu jako celá série je i tahle mayovka skvělá, a to i přes těch několik do očí bijících mínusů. Nedostižná klasika, o které se současným "filmmejkerům" může jenom zdát!

Silnice (1954)

Opět typická Masina a la Fellini=uplakaný klaun s vytřeštěnýma očima. Fellini vlastně zcela opomíjel (záměrně/amatérsky?) to, že jeho manželka má  obrovský herecký potenciál a degradoval ji pouze na "obličej" klauna smutného nebo klauna-šaška.  Quinn není absolutně moje parketa a jeho mexická/aztécká vizáž je odpudivá. Fellini opět "tančí" a do toho občas hodí nějaké to drámo. Grazie, questo non fa per me!(Díky, tohle není nic pro mě!)

Dobrodružství barona Prášila (1943)

Velmi pěkná výprava a celkový pohádkový dyzajn, avšak děj je o ničem, otravný, upovídaný, totálně neakční. Škoda!

Angelika (2013) odpad!

Proč někdo rímejkuje naprosté klasické skvosty, by bylo k podivení, kdybychom nevěděli, že byznys je byznys a nezná mezí, natož pak ve spojení s blbostí a nesoudností.

Tut (2015) (seriál) odpad!

Tentokrát se jeden z egyptských faraónů dostal do spárů USamericko-kanadského byznysu a banda severoamerických movie-byznysmenů spíchla horkou jehlou lacinou frašku, jakých už v USA spatřilo světlo světa na stovky, ne-li na tisíce, a které zaplavují evropský filmový/TV trh jako mor na úkor kvalitní domácí evropské produkce z dob minulých, která je tím pádem velice omezená či zcela nedostupná!  ...Kingsley je skvělý herec, ale zároveń i podřadný šašek, který, jak vidno, bere vše nezáležně na kvalitě = hlavně že to sype! ...Koment uživatele "verbal" ve stylu "expect NO MERCY" trefil přímo do černého!