• Krátkometrážní

Prezidentův muž 2: Ground Zero (2002) (TV film)

"Adame [Mejfílde] jsi nejhorší lhář z celé země," řekla jakási bába (asi jeho žena) prezidentovi, "proto tě zvolili." Američani se stále snaží dokázat, že chtějí nějaké super dobro a v podstatě nic špatného nedělají. S teroristy nevyjednávají (ale financují je). Mám celekm pochybnosti, že v tomto filmu je nějaké vyšší poselství, každopádně některé věci nebyly zase tak marné. Chuck nám aspoň zase ukázal, jaký je borec. Jeho salto-střelba, to se jen tak nevidí. Není tu zase tak úplně v hlavní roli, což taky ubírá tomu kouzlu Chuckovického filmu. Zneškodnit bombu 47 setin před výbuchem a hele ono je to jištěný, žádnej problém, teď dáme sekundu před výbuchem ne? Ach ach. Nejlepší byl ale kop Chucka Norrise v závěru filmu.Teroristický vůdce nakopnut Chuckem odletí 5 metrů a narazí do stromu. A prezidentův projev na konci, to bych rád připomněl svou větu na začátku.

Prezidentův muž (2000) (TV film)

Moc jsem od toho nečekal, ale nakonec se Prezidentův muž ukázal jako zajímavý akční film. Viděl bych ho spíš jako Chuckovu formu odchodu do důchodu, ale i potom točil, takže nic. V 60ti letech je ve velice dobré formě a vůbec jako legendární Chuck Norris je dělaný pro to, aby byl Prezidentovým mužem. Každopádně za bláboly jako "S teroristy nevyjednáváme.." a podobný, musím strhnou hvězdu.. Každej ví, jak to v Americe chodí, co dělá "svatej pan prezident" největší loutka a podobně. Přidal bych k tomu ještě, že je to žánr sci-fi.

Přepadení 2: Temné území (1995)

Dobře Vážení, po shlédnutí obou přepadení, začínám brát Stevena jako herce. Nevím, jak jsem ho bral předtím, ale vzhledem k pár "video filmům", co jsem viděl, asi moc jako herce ne. Slušný začátek, film je i místy vtipný (což mě také překvapilo, pozor na to, vtipný a ne směšný, snad jen Stevenovo skákání na jedoucí vlak). Je to jediný film u kterého se pokusil o pokračování a nedopadlo vůbec špatně. I když mě překvapil poněkud "useknutý" konec. Američani mají ve zvyku tam ještě rychle vecpat třeba svatbu, radostný shledání nebo tak něco. Tak nevím, jestli je to takto lepší, nebo ne. Když jsem viděl v televizi Seagala, věděl jsem, že je to záruka propadáku. Teď ale vím, že jsou i výjimky.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Řeknu vám, Steven umí překvapit. Po filmech které jsem s ním viděl, jsem ani nedoufal v zázrak, ale přišel. Steven hraje v dobrém filmu! "I'm just a cook." Mám rád, když si Seagal taky jednou nehraje na zachránce světa, na moudrého supermuže, jak ve spoustě jeho ostatních filmů.

Superman (1978)

Lehce naivní a plný hloupých lidí. To je ještě velice mírné hodnocení. Při porovnání například se Star Wars se mi chce brečet. Je to o rok mladší film než první díl Star Wars, ale ty efekty tu a celkově... je to taková pohádka. 100% dobrý Superman podle komixu, hned jde zachránit prezidenta a podobné nesmysly. Každopádně i přes to všechno, je pro mě tento film celkem legenda. Když slyším Superman, vybaví se mi jedině Christopher Reeve. Sešli se tu i mí oblíbení Marlon Brando a Gene Hackman. Když jsem byl malý, byl to můj nejneoblíbenější superhrdina. Možná právě díky tomuto zpracování, ale i tak je to prostě jediný Superman a remake (na který mám v plánu se podívat) už prostě jako supermana nevidím. Sice si popletl v jakém pořadí si obléct kalhoty-spodní prádlo, ale když se řekne Superman, představím si jedině toto.

Jedna mezi oči (2012)

Arnieho kamarád Sly tu pěkně nakope zadek drzému Jasoníkovi, který se opovážil parodovat Barbara Conana. Jo, to je opravdové přátelství. Jsem rád, že Stallone přišel konečně zase s nějakým dobrým akčním filmem (když nepočítám Expendables). I přes tuctový příběh to má své kouzlo. Stallone vypadá tak aspoň o 10 let mladší. Nikdy už to asi nebude jako v 80. letech. Sly by na to měl, ale dnešní styl točení filmů je něco úplně jiného. Co nejvíc detailů na násilí a stříkance krve. Do každého vyprázdnit zásobník, protože nepoužít všechny kulky v tomto filmu znamená, že si ti lidé vesele žijí dál. Nevím. Je to prostě Béčko. Stallone zřejmě svoje staré trháky už nepřekoná a pokud budou chodit Béčka, s tuctovým příběhem, která nemají srdce... Čekal jsem víc.

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

Výborný seriál s Davidem Carradinem který byl jakýmsi duchovním průvodcem když jsem byl malý. Nikdy mi to nepřipadalo hloupé a byl jsem často ohromený jak až je to zajímavé a poučné. Civale naser si.

Veterán (2012)

Cool film, ale děje se tam spousta předvídatelných věcí. Není to nic originálního. Prostě mám jen rád když nějakej dědula nakope řiť bandě blbců.

Trance-Formation (2012)

Odhalení illuminátů, jedů vypouštěných do ovzduší, jedů které jsou v jídle. Snahy ovládat celé lidstvo pro.... proč vlastně? Měl by přijít čas, kdy si lidé uvědomí, že se něco musí změnit. Tento film by měly vidět miliardy lidí a tak mě děsí, že tady má jen 3 hodnocení.

Zpátky z divočiny: Aljaška (2008) (pořad) odpad!

Hurá, sme banda debilních američanů a jdeme zničit trochu přírody a pozabíjet pár zvířat.