Pod hladinou (2023) (seriál)

Koukatelný tuzemský seriál, který má solidní obsazení i atraktivní prostředí. Jednotlivé díly jsou plus mínus zajímavé a určitě jsem se u nich nenudil. Co se tradičně moc nedaří, jsou vztahové linie, především ta mezi Janem Zachem a Alicí je mírně řečeno divná. Každopádně pochvala, že se natočilo něco, na co se dá koukat. 40%

Mluv se mnou (2023)

Teenageři našli ruku kontaktéra aneb jak se díky debilní zábavě dostat na hranici života a smrti. Výtečný horor, který má všechny potřebné atributy žánru a ve kterém se hlavní postavy chovají uvěřitelně. Neboli mladí se chovají jako naprostí trotli, ale věřím, že by to mohlo takhle nějak probíhat. Má to napětí i atmosféru a snímek rozhodně dává nafrak všem Sestrám a dalším nudným horůrkům. Líbilo moc. 80%

Žít po svém (2005)

Film o ranách osudu které si neseme, a vyrovnat se s nimi je někdy na většinu života. Poetický příběh se skvělým obsazením, krásnou hudbou a řádnou porcí lidskosti. Redford s Freemanem si báječně příhrávají, Jennifer je skvěle doplňuje. 80%

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Z kapitánova deníku aneb Dracula v akci. Od Andrého jsem měl celkem slušná očekávání, protože jeho Tajemství smrti slečny Neznámé se mi ukrutně líbilo. V příběhu nebohé posádky převážející bedny s neznámým obsahem byl solidní potenciál, který však vyšel ani ne na půl. Film výtečně vypadá, scény jsou nápadité a sám nezvaný host je schopný přivodit infarkt už jen tím, jak vypadá. Bohužel nejsem schopen prominout do očí bijící stupidity posádky, které nechci tak úplně rozebírat kvůli zbytečným spoilerům. Zkrátka námořníci trpí takovým syndromem Covenanta - taky se stejně jako astronauti chovají debilně. Tak snad příště. 40%

Nebezpečné hry (1998)

Překombinovaný thriller s výborným obsazením, který se motá v bezpočtu dějových kliček a dokáže pořád slušně bavit. 60%

Kostlivec (2023)

Výživná porce filmového děsu. Většina z nás má ve skříni nějakého toho kostlivce, nicméně tento je zatraceně skutečný. Zase jednou funkční horor, který má uvěřitelné postavy a dokáže slušně napínat. Solidně dává na frak většině x-tých pokračování kdysi vydařených hororových franšíz jako např. Insidious a další. Pro nadšence žánru jasná volba. 70%

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Výpravné dobrodružství podle klasické předlohy skvěle vypadá a souboje mají celkem grády. Na rozdíl od celkového tempa příběhu, které na můj vkus místy drhlo. Pojetí je evidentně mírně modernější, což vůbec nevadí. Některé postavy, např. král, jsou vyloženě prkenné a ploché, jiné, např. Milady, výborné. Evy Green ale bylo zase na můj vkus málo. Taky oceňuji povedený casting nezasažený povinným obsazením a genderem. Slušná filmová zábava, čekám na druhý díl. 65%

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Moc nechápu pohled profi i neprofi škarohlídů - kritiků na nového Indyho. James Mangold, John Williams a Harrison Ford nám přinášejí klasické dobrodružství, které výborně zapadá do této filmové série a mě skutečně potěšilo. Jedná se o návrat jak má bejt, včetně klasických honiček bůhvíkde a nechybí ani setkání se starými známými. Phoebe Waller-Bridge je skvělá a k Harrisonovi se určitě coby filmová parťačka a neteř hodí. Uznávám, že Spielberg to v jistých ohledech prostě není, ale mě to moc bavilo a jako rozloučení s legendou jménem Indiana  Jones - Harrison Ford je to parádní. 80%

On se bojí (2023)

Hereditary je jeden z nejlepších hororů které jsem viděl. Midsommar je taky skvělý. Jsem rád, že jsem na novinku Ariho nešel do kina, protože bych se zbláznil stejně jako Beau. Tohle je opravdu hodně špatný trip, který jsem protrpěl do konce a nikdy více. 10%

Skvělý plán (2012)

Bohužel jsem lehce alergický na komedie, ve kterých se hlavní postavy chovají neuvěřitelně a kreténsky. Což je v tomhle filmu naplněno měrou vrchovatou. Isabelle má v hlavě trauma z toho, že se všichni v její rodině v prvním manželství rozvedou. Tak si za zády svého přítele domluví svatbu načerno. Když to nevyjde, ujetým způsobem balí největšího pitomce v letadle, letí s ním do Afriky aby si ho vzala netušíc, jak ho teda pak ještě donutí k rozvodu. On jasně ví, že není zrovna idolem žen, přesto dál pokračuje v zamilovaném tokání a ještě větších stupiditách, aby pak tradičně prozřel. Díkybohu že Isabell hrála úchvatná Diane Kruger, která je vždy skvělá, narozdíl od "svělého" plánu ve filmu. Za Diane taky druhá hvězda. 40%