• Rodinný

Druhý život (2011) (seriál)

Áno, na slovenské pomery veľmi slušný seriál, každému hercovi padne rola ako uliata. Kamera je tiež obdivuhodná ( samozrejme na slovenské pomery :). Príbeh je pútavý, možno až moc predvídateľný. Ale vcelku slušný romantický seriál.

Chat En Chute Libre (1894)

Podľa mňa je to úplne o ničom. Tu ani nie je čo komentovať.

Thanksgiving Prayer (1991)

Strašne sa mi páčilo spracovanie, len v 1:20 mi tam nesedelo to prekrytie tvárí. Ale 4* si to jednoznačne zaslúži.

Mentalista (2008) (seriál)

Výborný seriál, veľmi sa mi páči postup pri riešení prípadu, potom jeho nečakaný zvrat a nakoniec prekvapivé riešenie. Seriál ma sčasti kôli hlavnému hrdinovi, vďaka ktorému sa pri žiadnej časti nenudím.

Osm statečných (2006)

Veľmi pekný film o psíkoch, ktorých zbožňujem. Výborný príbeh, dobrá kamera a pekná hudba, dobré finále. Už som si myslel že to neskončí dobre ale myslím si, že v skutočnosti by psy toľko veľa nevydržali. Veľmi sa mi ale páčilo venovanie na konci.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

V tomto seriáli som sa prvý raz stretol s tureckou kinematografiou. Je to celkom dobrý romantický seriál, ale dosť mi tu vadilo veľmi veľa rozchodov hlavných hrdinov. Myslím si, že pri tomto seriáli by sa nemala hodnotiť napr. kamera, ale posolstvo. Mňa osobne tento seriál zo začiatku zaujal, no postupom času som vynechával niektoré časti, ale nenechal som si ujsť finále. Myslím si že hlavným dôvodom neúspechu tohoto seriálu na ČSFD je komercia. Myslím že hodnotiaci by sa mohli trochu zamyslieť na svojim hodnotením. Toto nie je odpad.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Česká rozprávková klasika, točená v krásnom štýle. Herci robili presne to, čo mali. Krásne prostredie zámku, výborné kostýmy, nezabudnuteľný myší kožíšek. Rozprávanie princa mi prišlo až moc poetické a neprirodzené. Tiež nemohol chýbať príbeh so štastným koncom. Vo vianočnom čase som si pri tejto rozprávke výborne oddychol.

Velkolepé století (2011) (seriál)

Milujem históriu, preto ma tento seriál veľmi oslovil. Zo začiatku som sa bál že to bude skôr romantický ako historický seriál, no našťastie to tak nebolo. Veľmi sa mi páči prostredie, v ktorom sa seriál točí, avšak sklamal ma na môj vkus až príliš spomalený dej. Bol som prekvapený, že konzervatívny Turci dokázali natočiť takýto seriál založený na Sultánovej ,, nevernosti ´´. Celkovo na mňa tento turecký seriál urobil celkom dobrý dojem, i keď s chybami, ktoré som vytkol.

Velký tlustý lhář (2002)

Námet filmu sa mi celkom páči, ale štýl, v ktorom je film točený, priam neznášam. Niektoré scény sú dosť trápne. Herecké obsadenie v tomto filme je dosť slušné, preto som bol z filmu sklamaný. Ako som už spomínal, páčil sa mi námet a keby tento film nebol točený štýlom pre sedemročných divákov, kľudne by mohol mať aj 60%.

Jsem číslo čtyři (2011)

Typický americký film pre teenagerov. Čítal som knihu a musím povedať, že bola oveľa lepšia ako film. Dej je plynulý, veľmi sa mi páči námet. Čo treba pri tomto filme vyzdvyhnúť, sú efekty, ktoré sú zvládnuté famózne. Kamera je celkom dobrá, herecké obsadenie je výborné. Štýl v ktorom je tento film točený je typický americký, z čoho som trochu sklamaný. Film až moc výrazne vybočuje z knižnej predlohy a myslím si, že keby sa jej D.J. Caruso viac držal, film by dopadol lepšie.