Jak se natáčel Dámský gambit (2021)

Myslím, že tenhle seriál oslovuje fandy šachu a nezmínit Kasparova, jako poradce, je ostudná chyba. Hvězda dolů.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Myslím, že až to shlédnu podruhé, dám tomu 5*. Jsem velmi špatný šachista, ale velký fanoušek šachů. Oceňuji také výtvarnou stránku, výpravu, stehně jako u Stranger things.

Dámský gambit - Koncovka (2020) (epizoda)

Vydojilo to ze mě slz a slz... Všichni se těšili, že se uchlastá a oběsí a ona zvítězila. Jop. tohle je zábava pro mě. A moc hezký tribute hře zvané šachy. Anya je okouzlující... Opravdu.

Dámský gambit - Střední hra (2020) (epizoda)

Ano... Zatím nejlepší díl... Ale může mi někdo vysvětlit, kde se nachází na šachovnici políčko S6?

Dámský gambit - Dvojpěšci (2020) (epizoda)

Je to celkem nezáživné i přes skvělou herečku a atmosféru seriálu. Nebýt šachů, už bych šel od toho. Vždycky přemýšlím, co za inspiraci bylo jednotlivým postavám.... Z minulosti používají skutečná jména, ale současná jsou fiktivní.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Dávám 4 s váháním. Ale po dlouhé době jsem se těšil u seriálu na nové díly a byl zvědavý co bude, tak jsem si to užil a myslím, že si to tvůrci zaslouží.

The Haunting - Dvě tváře, 2. část (2020) (epizoda)

Tak tady se u mě střídaly momenty úžasu s nechutenstvím. Nejsem fanoušek žánru, moc jsem toho neviděl, ale pořád doufám, že mě dostanou... Že ten svět který se v seriálu vytváří bude nějak funkčně konzistentní, že to nebude čistě romantická nahodilost pravidel... Že se setkám s nějakou zajímavou kauzalitou... (Já vím, není to LOTR). Tedy pořád doufám, ale celkově mě seriál baví i když jsem neshlédl (zatím) první řadu .

Annyeong? Naya! - Episode 1 (2021) (epizoda)

V prvním díle, se systematicky rozprostřou postavy včetně nějaké tušené zápletky..Celkem schematické :/ ale po práci, super oddych a zábava.

Yes or No, Yaak Rak Kor Rak Loey (2010)

Byl to můj první thajský film v originálním znění. Těžko hodnotit. Pěkný herečky, film bez stopy napětí s důrazem na rodinu... Zajímavé.