Bitevní loď (2012)

Mňa tieto Sci-Fi/Dobrodružné veci vždy berú, a jednoducho aj nejaké jemné prešľapy, nedokonalosti dokážem v takom prípade prehliadať, ak ma samotný sci-fi/Dobrodr. príbeh zaujme a pobaví. A tento film je zrovna ten, pri ktorom som si pozrel aj akciu-efekty-humor a trošku som myšlienkami ušiel od reality :) Preto môžem pokojne dať 4 *

Všemocný (2011)

Stotožňujem sa s komentom JančiBači, mňa osobne veľmi oslovilo dynamické prevedenie deja, slušne prevedené dialógy, ktoré absolútne nenudili, herec Bradley Cooper sympaťák, ktorý zahral perfektne svoju úlohu...filmík môžem iba odporúčiť :)

Nouzový východ (2008)

Výborne natočený filmík, posadený do minulých rokov (60.), Leonardo bravúrne zahral svoju postavu, aj Kate sa mi páčila. So žánrom plne súhlasím, je veľmi trefný, téma filmu vystihuje asi 3/4 mladých párov (manželstiev), ktoré žijú po celom svete, môžem demonštrovať: veľká láska, deti (jedno alebo dve), svadba, stereotyp, nastáva konlikt / ty a u väčšiny sa to nekončí ničím iným, ako sklamaním a nakoniec rozvodom... :( Je to dráma, páčila sa mi, síce v strede priveľa dialógov, miestami nudné, ale potom strhujúci koniec, ktorý teda je dosť smutný. Leonardovi DiCapriovi pasuje stvárnenie postáv, ktoré sú zo 60.-70. rokov, a moje hodnotenie je 3 aj 3/4 *

Largo Winch (2008)

Už dávnejšie som vzhliadol tento film, páčil sa mi, a včera ho dávali v telke. Čo ma teší je fakt, že som si ho opäť rád pozrel, bavil ma a tak môžem len doporučiť. Zaraďujem ho do kategórie filmov, ktoré sa dajú aj s väčším časovým odstupom pozrieť...Film má dynamiku, akčnosť, niekedy až ľahkosť, s ktorou hlavný hrdina zvláda dané situácie. Produkcia Francúzsko, palec hore, príjemné prostredie a sympatický herci :)

Po životě (2009)

Ten, kto si nepozrie tento film, o nič v podstate nepríde. Je skutočne slabučký, aj keď úvodom ma celkom zaujal a očakával som niečo fakt mysteriózne...ale opak bol pravdou, postupom času sa mi to zdalo byť čoraz slabšie a slabšie, až prišla chvíľka, kde som to chcel naozaj vypnúť. Nestalo sa, dopozeral som to, ale pre mňa to bola "bujovinka"

Temné vzpomínky (2008)

Súhlasím tu s niektorými užívateľmi, ktorí tu spomínajú hlavných hrdinov 15 roč.deti, postupný útlm v deji a predovšetkým nijak výnimočný herecký výkon Daniela Craiga. Hudba tu hrá na diváka, mne osobne tu miestami vyžarovala depresia...čo moc nemusím. Určite žáner /Drama/ tu sedí, film zaraďujem medzi tie, ktoré mi stačí raz vidieť a dosť.

Američan (2010)

Tak môžem napísať, že /Drama/ vystihuje tento film. Ale mne tu jednoducho chýbal "drajf" akcia, rozbeh, nakopnutie Američana, pochopiteľne nie každému to tam chýba...pri mene George Clooney by som očakával viac akčnosti, suverenity napr. "Dannyho Trinástka", ale je to samozrejme iba vec a pohľad daného diváka. Pozrieť som si ho pozrel, dopozeral do konca, ale Američan bol pre mňa dosť zdĺhavý a vlečúci sa véééľmi pomaly. Zaraďujem ho do filmíkov, ktoré mi stačí si raz pozrieť a dosť...Určitá Originalita tam je a aj nové pohľady na staré veci, o to pokoj, tu plne súhlasím s užívateľom POMO...

Milionář z chatrče (2008)

Úvod cca 25min. ma vôbec nechytil, skôr som myslel, že si pôjdem radšej ľahnúť, ale nejako som to prekúsol a začalo ma to baviť. V podstate jednoduchý film, ale čo je na obdiv, je new herecké obsadenie, dôveryhodné výkony jednotlivých postáv, skvelá hudba a ako píše JančiBači, príjemné vidieť Freidu Pinto :) moje hodnotenie je 3 aj trištvrte hvízdičok