Život je pohoda (2013)

Strejda Colm: "A nejlepší kousek: Stará smradlavá matrace je fuč. Zbrusu nová postel." ... Babička Nan: "Kde je ta stará?" ... Strejda Colm: "Jo, a vyhodili jsme všechen bordel zpod postele. Takže vidíš až na druhou stranu. Podívej se! Mnohem lepší feng-šuej!" ... Babička Nan: "Kde skončila?" ... Strejda Colm: "Tím se vůbec nemusíš zabejvat, mami, přesně o to šlo." ... Babička Nan: "Kde je?" ... Strejda Colm: "Proč tě to tak zajímá?" ... Babička Nan: "Protože jsem v ní měla všechny peníze." ... A právě zde začíná anabáze: Life's a Breeze aneb Roadmovie za matrací. Po trochu rozpačitém začátku se vše dá do pohybu a celá rodinka se sjednotí tak, jako ještě nikdy předtím a příběh pokračuje v příjemném tempu s maličkým přerušovaným hudebním doprovodem... Když skončíme na skládce, tak to chvíli vypadá, že film sklouzne k nechtěné černé komedii, aby se pak zase rozeběhl a nechal nás si o sobě myslet, že se vlastně jedná o komediální drama s podtextem: samota, stáří, senilita kontra samota, mládí, naivita. ■ Vše se nakonec ukáže býti trochu jinak a mladičká Kelly THORNTON mě zaujala natolik, že se podívám i na její další filmy. ■ Life's a Breeze aneb Taková normální irská rodinka. ■ (R) [72/100] (K) [69/100] ■ (V) [60/100] ■ (H) Fionnula FLANAGAN [69/100] ● Kelly THORNTON [72/100] ● Pat SHORTT [70/100] ● Eva BIRTHISTLE [63/100] ■ (♫) [69/100] ■ (E) Rat Race (2001) ● Discopříběh 2 (1991) ● Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976) ● Co je doma, to se počítá, pánové... (1980) ● My Old Lady (2014) ● Značka: Na dožití (1989) ● Four Weddings and a Funeral (1994) ● Tôkyô monogatari (1953) ● Arven (2003) ● Karami ai (1962) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 25-IX-2017; 05:11] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [68/100] ■ (CSFD) markottertatanapopesochoking ■ (C) [68/100]

Everest (2015)

Šmankote, babičko... takových velkých jmen a poo z toho. Skvělé téma a nevšední materiál ke zpracování. Takový potenciál. A nic z toho vlastně nevyužito. Škoda, velká škoda, že tvůrci zapomněli probudit svou tvořivost a herci de facto jen přešlapují na místě. ■ S odřenejma ušima se vešli do tří hvězd... ■ (R) [59/100] ■ (K) [62/100] ■ (V) [69/100] ■ (H) Jake GYLLENHAAL [60/100] ● Robin WHIGHT [66/100] ● Naoko MORI [58/100] ● Sam WORTHINGTON [55/100] ● Vanessa KIRBY [52/100] ● Jason CLARKE [49/100] ● Charlotte BØVING [48/100] ● Josh BROLIN [48/100] ● John HAWKES [46/100] ● Keira KNIGHTLEY [44/100] ● Emily WATSON [50/100] ■ (♫) [55/100] ■ (E) Bingwoo (2004) ● Force Majeure / Snow Therapy (2014) ● Alive (1993) ● The Grey (2011) ■ (Č) 1 ■ (P) [Úterý, 30-V-2017; 22:33] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [59/100] ■ (CSFD) zelvopyrmaddyGiggsMartinezZMarigold ■ (C) [59/100]

Noční můra (2015)

Nalákal mě komentář od Kristýny Veselé a přiznám se, že jsem čekal něco jiného, ale právě možná proto jsem byl tak příjemně překvapený... Vezmu-li v potaz, že současnou německou produkci prakticky vůbec nesleduju, tak toto mi přišlo jako blesk z čistého nebe. Stroboskopy a jiné kopy mi daly fakt zabrat, nechápu, že před dvaceti lety to se mnou nic nedělalo, ale dneska, kdybych to měl zažívat online a ve várce několika hodin, tak se zebleju jak bulimička po obědě s pěti chody. ■ Pominu to, jestli se jedná nebo nejedná o horor, pominu hudební, respektive zvukový doprovod, a dostáváme se k jádru pudlí dogy. Nejvíc se mi líbila ta atmosféra, kdy nevíš, stejně jako hlavní představitelka, zda je to skutečnost nebo haldy nebo jestli se jedná o paralení/alternativní realitu, jestli je Tina pošuk či jsou její rodiče součástí jakési konspirace... ■ Celkem pětkrát jsem již nabyl dojmu, že vím; ó, jak jsem se pletl. Po každé události, která měla rozřešit tuto hádanku, jsem opět nabyl dojmu, že vlastně zase nevím... ■ Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem zvýšil na čtyři, ale když se na to podívám z širšího pohledu, jako na celek, tak by si zasloužil tři. Tentokrát se dobrovolně nechám unést... ■ (R) [70/100] ■ (K) [70/100] ■ (V) [66/100] ■ (H) Carolyn GENZKOW [70/100] ■ (♫) [59/100] ■ (E) Victoria (2015) ● Trainspotting (1996) ● Eri Eri rema sabakutani (2005) ● E.T.: The Extra-Terrestrial (1982) ● Tetsuo (1989) ● 400 Days (2015) ● HomeSick (2015) ● Serial Experiments: LAIN (1998) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 24-IX-2017; 10:12] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [69/100] ■ (CSFD) dubinakCappuccinoJhershaw666teendarkrobykXeeleeHoytspace weaver ■ (C) [69/100]

Yubikoi Kimi No Okuru Message (2013) (seriál)

Miori TAKIMOTO mi v určitých chvílích, především úsměvem, silně připomínala Eriku TODU, svými uhýbavými pohledy a roztomilostí v nepředložených situacích Riko NARUMI a svým koulením očima Miho NAKAYAMU. ■ V podstatě hned od prvních minut je jasné, kam se děj bude ubírat, a taky že jo. Ale přesně proto jsem se na to díval, protože jsem měl chuť na něco jednoduchého, předvídatelného, tak trochu romantického, ale hlavně krátkého, u čeho bych si odpočinul, pěkně se natáhnul a nechal se unášet... ■ Velkým překvapením pro mě byl Seung Hyun "Seungri" LEE, ano, hned v prvním okamžiku jsem na něm poznal, že je to Korejec, o to více mě mile překvapil svou japonštinou (baví ho cizí jazyky) a jeho postava byla velmi sympatická. ■ Kdo mi naopak byl silně nesympatický, a to jak vizuálně, tak projevem, Kanata HONGÔ. Celou dobu jsem si říkal, kde jsem ho už viděl, a hle, ve filmu Nana 2. ■ Pro zpříjemnění vizuálního zážitku se zde na chviličku zastaví Nanao ARAI. ■ Tetka taky dobrá, hlavně její hlas. Jinak šedý průměr. ■ Na to, že se jedná o webseriál, tak fakt dobrý... ■ Na mírné odreagování dobré nebo když se nudíš a nemáš dvě hoďky co dělat, tak na zabití času doporučuju... ■ (R) [60/100] ■ (K) [60/100] ■ (V) [50/100] ■ (H) Miori TAKIMOTO [70/100] ● Seung Hyun "Seungri" LEE [68/100] ■ (♫) [63/100] ■ (E) Hatsuyuki No Koi ~ Cheot nun (2007) ● Transit Girls (2015) ● Supurauto (2012) ● Koikyokusei (2009) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 3-IX-2017; 05:43] [720p] [ϿϾ] [PZ-cz] [68/100] ■ (C) [68/100]

Another (2012)

Na hranou verzi jsem se strašně, ale opravdu strašně těšil, ale témeř dokonalý animovaný předchůdce vypráskal tomuto filmu kožich i s plícema na chodník pokrytý listím a ještě si zatancoval s rukama v kapse, nicméně... má očekávání byla příliš velká, a tak jsem celou první třetinu byl nepokrytě zklamán a na samém konci filmu jsem vlastně přemýšlel, kde je chyba. Až když jsem to nechal uležet a oprostil se od vnitřních neshod týkajících se ohodnocení tohoto díla, tak jsem v klidu a s čistým svědomím mohl dát následující hodnocení. ■ (C) [73/100]

Another: The Other - Inga (2012)

Jako určité dovysvětlení dobrý. Jako samostatná jednotka nikoli. ■ (C) [70/100]

Another (2012) (seriál)

Skvělá atmosféra. Hodně mi to připomínalo Ringu a Final Destination. ■ Všichni Seiyû odvedli dobrou práci, ale nějak se nemohu zbavit pocitu, že se stále v anime seriálech opakuje dvacet hlasů a ostatní jako by ani neexistovaly... ■ Animace je sice na dobré úrovni, ale já mám vizuálně raději osmdesátá léta a první polovinu let devadesátých. Nějakých posledních 10 let mi přijde moc nabubřelá, postavy snad ani už nemůžou mít větší oči, jinak by jim vypadly z hlavy a bohužel se mi zdá, že drtivá většina současné produkce je spíše než nějaký umělecký počin, jen položka xyz na běžícím pásu, kam se dolévaj peníze namísto originality. ■ Naštěstí příběh je zde velice silný a určitým způsobem i napínavý. Až na poslední díl, který mi přišel nejslabší, jsem se náramně bavil a čekal, jestli je vrahem zahradník ^_^ ■ Celé jsem to zhltnul jak malinu, už se těšim na přídadek ve formě hrané verze, která mě čeká co nevidět... ■ (R) [89/100] ■ (K) [79/100] ■ (V) [77/100] ■ (♫) [89/100] ■ (E) Ringu (1998) ● Shiki (2010) ● Final Destination (2000) ● Twin Peaks (1990) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 7-VIII-2017; 00:15] [720p] [ϿϾ] [PZ-cz] [89/100] ■ (CSFD) SokkaSubjektivJacindaCedrAya.chan ■ (C) [89/100]

Čínský syndrom (1979)

Díval jsem se, respektive jsem spíše poslouchal, dokument o JE Three Mile Island; byla tam zmínka o filmu The China Syndrome. Zaujalo mě to natolik, že jsem se na něj mrknul. ■ Hned v úvodu ale musím upozornit, že v tom filmu ani tak nejde o samotnou nukleární katastrofu, ale spíše o to, jaká na první pohled maličkost této věci předchází a většinu děje se tam jakoby nic neděje, ale opak je pravdou; první čtyři pětiny filmu jsem si pod vousy říkal, že to vidím tak na tři hvězdy, pak ale srdce milovníka akčních scén zaplesá a děj nabírá na obrátkách a opravdové drama teprve začíná. [SPOILER] Když hlavního představitele postřelí zásahová jednotka rychlého nasazení, tak už divákovi musí být jasné, že to nedopadne dobře. Ale chyba lávky, Jack sice umírá, ale ten polootevřený konec je fakt senzační... [/SPOILER] ■ Mladého DOUGLASE jsem s těmi vousy vůbec v první chvíli nepoznal. Nesympatická Jane FONDA mi zde kupodivu vůbec nevadila. ■ Co napsat na závěr? Bylo tam pár chvil, kdy jsem se na moment nudil; a ačliv mám rád dlouhé filmy, dvě a více hodin, tak tady je stopáž přepísklá, zkrátit o půl hoďky a byl by z toho fakt dobrej film... ■ (R) [75/100] ■ (K) [74/100] ■ (V) [60/100] ■ (H) Jack LEMMON [77/100] ● Jane FONDA [60/100] ● Michael DOUGLAS [66/100] ■ (♫) [69/100] ■ (E) Meltdown at Three Mile Island (1999) ● Airport (1970) ● Earthquake (1974) ● Rollercoaster (1977) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 7-VIII-2017; 22:26] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [75/100] ■ (CSFD) MickeyStumatomas15PanIncognitoBasarMTArdathborohubOnCalcarter...KillingjokeF.W.ColqhounpapyrosaurusHan22Kalidor_pakobylkaGoldbeater ■ (C) [75/100]

Cesta bez návratu (2017)

Od začátku víš nebo spíš tušíš, jak to dopadne, respektive, že dojde k tomu, k čemu dojde, ale stejně Tě ten moment překvapení překvapí. ■ Celej film skvělá atmosféra, zpomalená zpomalenost je natolik zpomalená, že se již více snad ani zpomalit nedá. Je tu spoustu prostoru na vlastní úvahy a přemítání nad tím, co by kdyby... ■ Zřejmě jsem měl tu správnou náladu a Slunce svítilo pod tím správným úhlem, protože já jsem byl zcela nepokrytě pohlcen a v závěrečných titulcích za doprovodu toho správného hudebního podkresu nadšen. ■ Pořád existují filmy, které mě dokáží přikovat na hodinu a půl k obrazovce a vtáhnout mě do sebe. ■ (C) [90/100]

Hořkých sedmnáct (2016)

Další film o blbce, co vlastně ani neví, co chce. ■ To jsem si říkal na začátku, ale po pár minutách mě to začalo bavit. ■ Děj je sice předvídatelný, ale zde mi to vůbec nepřišlo na škodu. Hailee jsem viděl vůbec poprvé a musím se přiznat, že jsem si zpočátku nebyl vůbec jistý, zda je mi sympatická nebo ne. [SPOILER] Po té scéně s ipsací jejího bratra jsem si na ni už zvykl a určitě se podívám na další filmík, kde bude hrát. [/SPOILER] Woodyho jsem nikdy zrovna moc nemusel, ale tady v roli flegmatického učitele byl fakt v pohodě a nikoho jiného bych si v té postavě nedokázal představit. ■ To, jak si hlavní postava postupně uvědomuje, že svět se netočí jen kolem ní a že i všichni ostatní mají své problémy a taky něco cítí, mi připomnělo seriál Puropôzu dai sakusen. A ta situace kamarádka kontra bratr mi zas nemohlo nepřipomenout Dawson's Creek. ■ Nadine je postava, kterou chvíli lituješ, protože je osamocená, lúzr, autsajdr, chvíli jí fandíš, chvíli bys ji nejradši nakopal do zádele, protože se chová jako úplnej trotl, pak to zas přejde a hodíš to za hlavu. ■ Hořkých sedmnáct jemně ukazuje, jak těch -náct je pro samotnou osobu trpící touto diagnózou: Pubertus mentalis věru těžké, ale pro její okolí ještě víc. Osoba postižená touto chorobou se za každou cenu chce osamostatnit a dostat z područí dospělých osob, nejvíc rodičů, učitelského sboru a příbuzných, ale zároveň je v moci svých vrstevníků a chemických procesů svého dospívajícího těla. Nemocný jedinec touží po uznání a chce se začlenit do stáda, zároveň však chce vyčnívat a dávat na odiv svou jedinečnost. Trpí utkvělou představou, že všichni jeho blízcí jsou sobci a vůbec jim na zmiňovaném jedinci nezáleží. Trpí vztekem, který neumí korigovat a emocemi, které vůbec nechápe. [SPOILER] Viz u její matky v zaměstnání, na parkovišti se sklopeným sedadlem a spuštěnými kalhotkami u kolen se svým "idolem", u učitele dějepisu doma, když ji přijede vyzvednout její brácha... [/SPOILER] ■ Já jsem byl s tímto filmem spokojen a po dlouhé době film s touto tematikou, který mě nenudil, neznechutil, nerozčílil, neuspával či nemíjel... ■ (R) [75/100] ■ (K) [70/100] ■ (V) [66/100] ■ (H) Hailee STEINFELD [79/100] ● Woody HARRELSON [70/100] ● Kyra SEDGWICK [66/100] ● Haley Lu RICHARDSON [59/100] ● Hayden SZETO [55/100] ● Blake JENNER [57/100] ■ (♫) [58/100] ■ (E) The Diary of a Teenage Girl (2015) ● Dawson's Creek (1998) ● Puropôzu dai sakusen (2007) ● Tiny Furniture (2010) ● Save the Date (2012) ● Ask Me Anything (2014) ● Queen of Earth (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Středa, 9-VIII-2017; 21:42] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [71/100] ■ (CSFD) TsukiSlarqueemma53ŠpetaMarekmaestrotatumlinekerPierre95HelenaHankesim_klSheemassJenomDominikAdolynadoogiemuswhale ■ (C) [71/100]