• Krátkometrážní

Vlk samotář a mládě: Námezdný zabiják (1972)

Tomisaburo Wakayama ve své životní roli! Ogami Ittó, ronin putující za pomstou se svým tříletým synem, nechávaje za sebou jezera krve a hory uťatých končetin. Parádní převedení mangy na filmové plátno, jejíž komiksové panely byly použity jako storyboard pro filmovou sérii. Kultovní chanbara!

Dantovské peklo (2010)

,,Mnou vchází se do trýznivého města, mnou vchází se do věčné bolesti, mnou vchází se k těm, jež Bůh věčně trestá. Zanechte naděje, kdo vstupujete." Ta slova barvou temnou jako šrám jsem četl na branou pekla. - Dante Alighieri

Heavy Metal (1981)

Tohle je kult! Povídkový animák s příběhy ze slavného stejnojmenného časopisu. Od akční sci-fi přes horor až k fantasy. Krví a sexem se tu nešetří a k tomu ještě dokonalý soundtrack. S lidmi jako Corben, Moebius, Gimenéz, Wrightson nemůžete minout. Heavy Metal!

Ghost in the Shell (1995)

Spíše filosofická detektivka než cyberpunková akce, o hledání a významu toho, čemu říkáme duše. Od jaké chvíle se dá daný objekt považovat za živý? Je možné, aby si vyspělá umělá inteligence byla schopna vyvinout duši? Inteligentní film s transcendentním přesahem, s výbornou atmosférou a hudbou, která přemýšlivou depresivní atmosféru jen posiluje. Nutno vidět!

Makai tenšó (1981)

"Jestli na své cestě potkáš Boha, Bůh bude vejpůl."

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Jeden ze seriálů mého dětství. Mám to štěstí, že to můžu vidět znovu, teď už i se synátorem. I když dáváme přednost novější verzi, tohle je klasika. Cowabunga!

Naušika z Větrného údolí (1984)

Vzdálená budoucnost, země už nepřipomíná planetu, kterou známe z dnešních dnů. Je to jedovatá, smrtelně nebezpečná pustina obydlená převážně obřím hmyzem, který se adaptoval na prostředí otrávených lesů a stal se jedním ze stavebních prvků nového ekosystému. V tomto světě žije Naušika, dcera krále z Větrného údolí, jejíž osudem je stát se mesiášem... Jestli měl někdy Miyazaki blízko k Moebiovi tak je to Naušika, jak manga tak i anime. Nezapomenutelné dílo, které opravdu stojí za to vidět.

Sloní muž (1980)

Lynch vykouzlil viktoriánskou Anglii s jedinečnou atmosférou, která je pochmurná a smutná. A díky Slonímu muži i lidská. Filmová událost!

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Hodnocení první série. Nejlepší díly - Dreams in the Witch House, Jenifer, Cigarette Burns, Imprint.