• Krátkometrážní

Lumière & spol. (1995)

Hodnocení - Premonition Following An Evil Deed, režie David Lynch.

Yojimbo (1961)

Toshiro Mifune je skutečný samuraj! Sanjuro přichází do vesnice, ve které soupeří o moc dva znepřátelené klany. Poté, co předvede své šermířské umění, začnou se oba ucházet o jeho služby. Sanjuro má však jiné cíle a volí promyšlenou, i když riskantní strategii. Mistrovská chanbara!

Modrý samet (1986)

Lynchův kultovní výlet do temných koutů duše!

Divoká planeta (1973)

Příběh hrdiny Terra, který po smrti matky vyrůstá jako domácí zvířátko u modrých obrů, technologicky vyspělejších bytostí. Genocida, vyspělé technologie a lidé vracející úder na Divoké planetě, kde jsou považováni za škůdce a nositele problémů. Surreální, psychedelická hudba, bizarní nápady hraničící se zdravým rozumem. Tak to mám rád! Kultovní!

Princezna Mononoke (1997)

Princ Ashitaka, kterého postihla děsivá kletba, vyráží do světa nalézt vykoupení a zaplete se do války mezi hrabivými lidmi a dávnými bytostmi lesa, kterým pomáhá i dívka San, vychována vlky. Pod celým příběhem se ukrývá mnoho vrstev a spousta poselství, Miyazaki nenadržuje ani jedné straně, u obou ukazuje to špatné i dobré. Jedno z nejlepších animovaných děl světové kinematografie.

Brazil (1985)

Příběh o úředníkovi, který se snaží napravit chybu v systému, díky níž byl uvězněn nevinný člověk. Sám je však označen za teroristu a nepřítele státu a musí se pokusit zachránit si vlastní kůži. Gilliam čerpá z Kafky a Orwella a výsledkem je ohromující futuretro, na které se nezapomíná.

Blade Runner (1982)

"Viděl jsem věci, kterým byste vy lidé nevěřili. Hořící lodě v souhvězdí Orion, viděl jsem paprsky C zářit ve tmě poblíž Tannhäuserovy brány. Všechny ty chvíle... se ztratí v čase... jako slzy v dešti... Čas zemřít."

Vzpoura (1967)

Společný boj otce a syna... Jen samuraj s čistým srdcem se dokázal postavit mezi svého pána a svou rodinu... Skvělý příběh a parádní atmosféra dělá ze Samurai Rebellion filmový klenot, jenž v divákovi po shlédnutí zanechá hlubokou stopu!

Sedm samurajů (1954)

Neskutečně dokonalý, více než tříhodinový opus, vedle něhož vypadá Sedm statečných jen jako nudné béčko!

Rašómon (1950)

Kdo zavraždil čestného samuraje? Samurajova žena nebo zločinec? Byl tu ještě nějaký svědek? A byl samuraj vůbec čestný? Legendární mistrovské dílo o relativitě pohledů na jednu událost.