• Pohádka

Alibi na klíč (2017)

francouzsky ztřeštěné, skvěle politicky nekorektní ke zvířátkům a hlavně to má spád.

Možnosti dialogu (1983)

škoda, že dialog věcný mně přišel tak nechutný...

Jidášův polibek (1998)

svižné vtipné, plné zvratů a povedených dialogů hlavně mezi Rickmanem a Thompson

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

nevěděl jsem, že v Nové Anglii je 730 slunečných dnů v roce. Vlastně ne, o jeden míň, když hlavní hrdina potřebuje bouřku, přijdou hromy, jako na zavolanou. Proč byly postavy tak černobílé? Proč to bylo tak dlouhé? Proč to mělo tak nejapný happyend? Proč je tohle 1. nejlepší a 2. nejoblíbenější film tady? Proč někdo neřekne, že král je nahý?!

Past (1996)

povedená erotická černá komedie

Naboso (2014)

Nabrnknout si holku v šaškecu, gde pigluju dlažku, není úplně marné nápad, ale ani betálné na 5 hvězd. Takže za 3.

Naprostí cizinci (2016)

spousta náhod, lží a pokrytectví, chytře vystavěných dialogů, úžasná scéna s dcerou. Jen nechápu, proč mám věřit, že ten největší slizoun a pitomec je i největší kanec.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

kniha se mně líbila převelice. o to větší jsem měl obavy, jak obstojí film. oč nižší očekávání, o to větší zážitek. ve filmu museli vypustit asi polovinu historek, přesto držel skvěle pohromadě a je jednou z nejzdařilejších knižních adaptací.

Single Lady (2017) (seriál)

Plodková na jedničku, ale ta závěrečná rozuzlení, která byla předvídaná od druhého, resp. čtvrtého díku, to bylo zklamání. Pořád jsem doufal, že vymyslí něco překvapivého a ono ne.