Pilíře Země (2010) (seriál)

Povedeny miniserialovy pocin, slusna vyprava, dobry casting, jen to nemecke prostredi mi tam proste nesedelo. Ale zaslouzenych 80%.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Zeby zacatek festivalove sezony? Nejak se ale zatoulal do kina. Prijemny snimek, ale neoriginalni tema - hodi se proste jen a pouze na festivaly.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Velmi povedeny televizni projekt (koho jineho nez HBO).

Melancholie (2011)

Jsem rad, ze jsem tento film videl. Jeden z nejlepsich Trierovych za posledni dobu. 7/10

Lepší svět (2010)

Zbytecne utahane a moc dejovych linii - chtelo by to koncentrovanejsi zpracovani.

Lovec trolů (2010)

Pekna pohadka, ale jako film se to neda brat vazne - ani to tak nepusobi. Nazval bych to spis mystifikacni komedii.

Útěk ze Sibiře (2010)

Neokoukane tema, ale zpracovani docela tradicni - film nicim extra nevybocuje z normalu. Od P. Weira jsem cekal vic, zbytecne roztahane, misty tezce uveritelne sceny/dialogy. Takove Bile peklo se mi libilo vice.

Láska a jiné závislosti (2010)

Prijemna oddychovka, prvni pulka i celkem originalni a koukatelna, potom se jiz film zklani k stereotypu a zacne docela nudit.

Následky otřesu (2010)

Mozna trosku zbytecne dlouhe, trosku toho cinskeho vlivu - ale velmi prijemne natoceno, mily film.

Fighter (2010)

Na filmu ještě před zhlédnutím zaujme celkem hvězdné obsazení v hlavních rolích. Jedná se biografické drama alias skutečný příběh o strastiplné cestě nadějného boxeristy (Micky) a pomoci od svého (bývalého?) bratra-boxeristy (Dicky) – samozřejmě se na cestě skrývá mnoho úskalí. Dále zaujme, že Walhberg nehraje vůbec špatně, ba naopak (překvapivě) a Bale mu výborně sekunduje (nepřekvapivě – zasloužený Oskar). Walhberg si film vydupal skoro ze země, pracoval na něm několik let, pěkně dlouho se na roli připravoval a výsledek tedy tomu odpovídá, i když nejde o boxerský film, boxerské prvky jsou velmi dobré. Netuším, co k filmu více říci, nejedná se o žádný blockbuster, nebýt Oskarů, tak se k nám možná ani do distribuce nedostane – ale je to ten typ filmu, který naznačuje, že v Hollywoodu ještě umí točit inteligentní dramata.