Kókaku kidótai: Stand Alone Complex (2002) (seriál)

Povinnost pro všechny milovníky kyberpunku. Vydařená animace, silná hlavní příběhová linie umně proložená "stand alone" epizodami, majorka Kusanagi je prostě úžasná a celkově celý tým Sekce 9 je moc pěkně vyvážený. Roboti, kyber-těla, Síť, Vysmátý muž, úvahy o duchu...Kdo neviděl, není skutečný fanoušek kyberpunku. 90%

Akta X (1993) (seriál)

Seriálové božstvo mého dětství...Podobně jako SG-1 jde o srdcovou záležitost prorůstající časem i prostorem :)) Naprosto kultovní věc, kterou mi už nikdo nevezme...90%

Firefly (2002) (seriál)

Firefly mě nachytal s kalhotama dole. O tomto seriálu jsem neměl ani tušení, pak se mi jednoho dne roku 2008 (nějak) dostal do pařátů a já jen zíral. Originální spojení westernu a sci-fi (v takovém Star Wars kabátu) fungovalo skvěle. Rovněž posádka Serenity je směsice zajímavých charakterů a podivných existencí :), dále moc pěkně udělané planety a světy, na nichž se seriál odehrává (a má i obstojné historické pozadí) - no u čtvrtého pátého dílu jsem byl jasnej :) Pěkná ukázka toho, že lze vytvořit kvalitní sci-fi seriál, netradiční, s propracovanými postavami a navíc BEZ mimoňů (aniž by se nějak narušil ten správný "sci-fi dojem"), který u diváků zaboduje. Jako vždy se ale potvrdilo (už skoro pravidlo), že vše originální mimo hlavní proud stojící je nutné zašlapat do země, zničit, spálit, rozmetat popel do světových stran a ujistit se, že už nikdy nepřijde "na přetřes". Proklínám ty hovada ze stanice debilů Fox, pohřbili jste největší seriálovou sci-fi naději první dekády. Kvůli předčasnému konci se nemohly rozvinout "tajemné" a těžko čitelné postavy jako River, pastor Book...chtěl jsem vědet, jak to dopadne s Inarou, Kaylee, se všema...Shořte v pekle, svině, tohle je zločin. 95%

Dr. House (2004) (seriál)

Toho člověka nemůžete nemilovat....zajímavé případy, zajímavé vedlejší postavy a hlavně Houseův drtivý černý humor dělá z tohoto seriálu dost lákavé sousto. Když už si myslíte, že ho znáte, zase vás něčím překvapí. House je singularita v lidské podobě :) A ty jeho rozhovory s Wilsonem, to dokázalo doslova nakopnout prdel :) 85%

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Na SG-1 jsem vyrostl, je to srdeční záležitost a i přes silnou konkurenci Atlantis to asi navždy bude TA pravá Stargate (sorry, Johne...) Teal´C, O´Neill, Carterová, Jackson, přes to nejede vlak. 90%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

První tři série grandiózní, s každou další bohužel kvalita seriálu nepatrně klesá, jsem nucen snížit hodnocení na čtyři hvězdičky. Sheldon je určitě spolu s Rimmerem největší exot, jaký kdy spatřil světlo světa :) I když už nemám tu stoprocentní jistotu, že další série budou stejně dobré nebo lepší než ty předchozí, pořád je to sitcom no.2...5 hvězd za první tři série, 4 za ostatní. 90%

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Famózní anglický humor, geniální chraktery, hlášky, co by se měly tesat do kamene, třeskuté dialogy...Sleduju pravidelně už několik let a je to láska do konce života..:) Dokonalý sitcom, bez chyby, bez kazu, Rimmer rules! 100%

Pátý element (1997)

Co já na tom filmu vlastně vidím? Těžko říct, každopádně nikdy si ho nenechám ujít, pokaždé se na něj dívám se stejnou radostí jako poprvé...Je to originální, svěží, vtipné, barevné, s příjemnými (a s chutí hrajícimi) herci a hlavně, má to v sobě obrovskou fantazii, a toho si já hódně cením. Bruce Willis hláškuje jak o život a rozsekává vše kolem svým lhostejným šarmem, Milla je správně křehká vyšší bytost, Ian Holm je správně roztržitý strážce tajemství, Gary Oldman je fantasticky slizký záporák...do toho ještě nadsázka a humor, tohle je prostě jasně film do oblíbených! Výborná práce Luca Bessona 95%

Ghost in the Shell (1995)

Zbožňuju kyberpunk a GITS je králem. Minimálně v anime. Atmosféra ne že se dá krájet, ale přímo odsekávat sekyrou. Perfektní ztvárnění "kyber" Japonska (světa) budoucnosti, celého propojeného Sítí i se svými problémy...Mamoru Ošii a Kendži Kawaii dokázali navodit stejnou "náladu", jako Ridley Scott a Vangelis v Blade runnerovi. Z filmového hlediska se jedná o 82-minutový nepřerušovaný orgasmus. 5 hvězd, 100% a další splněný sen.

12 opic (1995)

Obrovský flák krvavého hovězího na talíři sci-fi. Těžce se krájí, těžce se tráví, ale o to líp chutná. Výborný scénář, hutná atmosféra, perfektní hudba a prvotřídní výkon dvojice Willis - Pitt (to se opravdu jen tak nevidí) dělá z tohoto steaku jedno z nejlepších menu, jaké si v restauraci sci-fi můžete dát. Jak Gilliama nemusím, zde udělám výjimku. Živě si vzpomínám na reakci jednoho kamárada, který mi po zhlédnutí řekl : "Rozsekalo mi to prdel!". Souhlasím. 95%