• Krátkometrážní

Predator Dark Ages (2015)

Profi tvorba, jen Predátor vypadal všelijak, jen ne tak jak by měl. Za něj hvězdu dolů, jinak hodně fajn kraťas.

Home Invasion (2016)

Tady se nám ale sešlo neumělců. Za kamerou i před. Maximálně ten operátor za něco stál, Adkins je ultra nudný jako vždy a divím se, že ten trezor, ve kterém bylo bůh ví co, nerozkopal na mraky, to jediné totiž umí. Ani nevím, za co 2*. Možná jednu za HOME a druhou za INVASION.

Vzkříšení démona (2015)

Nebyl to nakonec takovej průser jak jsem očekával. Než přišla Olivia Wilde k sobě tak to mělo i nějakou tu atmosféru, pak se z toho stal nudný příběh o peklu. Konec tomu fakt nasadil korunu, jak nečekané. Zrzka byla ale sexy, i když hloupá, tak ty slabý 3* si to zaslouží, dalo se na to/na ni dívat. Jen to rychle uběhlo a dohromady se zase tolik nestalo.

Noční incident (2011)

Slabučké, hlavně konec, twist jako blázen. Slabý průměr, ale kouzlo to místama mělo.

Joyonghan gajok (1998)

Celkem čurina, s hororem pramálo společný, ale taková asijská oddechovka co neurazí.

Captain America: Občanská válka (2016)

,,Společně zvítězíme, rozděleni padneme." Čekejte spoilery, takže pokud jste neviděli tak pokračujte na vlastní nebezpečí. Ale krásně to označím, není se čeho bát. Nebude to klasickej komentář nebo recenze, spíš si jen utřídím myšlenky a zaběduju si na vlastní triko, už tak je celkem špinavý. Ze startu musím udělit bratrům Russoovým obrovskou pochvalu, a ne jen jim. Všem. Tito bratři nám přinesli už druhý díl Kapitána. A i přes to, že sakumprásk tu postavu nesnáším, tak Zimní voják je nejlepší filmová Marvelovka od Disney. Ano, od Disney, celkově za nejlepší Marvelovku považuji X-Men: Budoucí minulost. Každopádně nejde u Občanské války o celkem jednoduchý scénář, ale celé pojetí a obrovský posun vpřed. Tohle nemá s komiksovou předlohou nic společného, jen postavy a název, jede se dle vlastních pravidel, která nastavil filmový vesmír. Bez keců nemám fakt co vytknout, objektivně je to skoro skvost. Ale co subjektivně? Čistě na individuální rovině jsem nadšen/zklamán. Rozhodně mě nadchnul prostor pro tolik postav. Každá má svoji roli a každá dostatek prostoru, jak stará garda, tak nováčci. A nováčci jsou další obrovské plus. Prvním v řadě je Black Panther, král Wakandy, strážce vibrania (z toho je Capův štít) a opravdu hustej týpek, kterej nemá problém dát na prdel komukoliv. Druhou postavou jest Baron Zemo, v podstatě hlavní záporná postava. Skvěle ji střihnul Daniel Bruhl (Nikki Lauda v Rivalové) a myslím, že jsme o něm neslyšeli naposled. A posledním nováčkem je, ach ano, skvělý Spiderman. Jako bez keců, ta postava tam strašila sotva pár minut a už mě Tom Holland přesvědčil, že on je konečně TEN Spiderman. Hýřil v boji taktikou (narážka na Star Wars) a hlavně mladickým vtipem, skoro mě vlastnímu. Nováčci všichni na jedničku. Staré (a nové) osazenstvo Avengers taky. Scéna na letišti je to nejlepší, co může komiksový film nabídnout. Ant-Man skvěle překvapil. Načnula se i chemie mezi Visionem a Scarlett Witch, což je super, v komiksech mají oba zásadní roli (vyhlazení Avengers, ehm). Všechny postavy prostě špica. Ale o kom to teda je? A teď pozor na SPOILERY. Samozřejmě o Kapitánovi, o Buckym (Winter soldier) a o Tonym. Hlavně o Tonym a Buckymu, Kapitán jen hraje prostřední článek, který musí Tony zničit aby došel své pomsty. Takže to klidně na konci přejmenujeme na Iron Man: Občanská válka. Nebo rovnou na Avengers: Občanská válka. Ale vlastně Avengers budou mít vlastní válku, Infinity war (netroufnu si to přeložit). Takže se to mohlo jmenovat jakkoliv, ne přímo po americkém patriotovi. Ono by se totiž nic nestalo, kdyby ten film ani nevznikl. Kdyby se napojilo prostě další pokračování Avengers, tak se to mohlo zaplácnout během první půlky filmu, sice bez prostoru, ale dalo by se. A to mě zklamalo. Občanská válka doprdele, občanská, ne soukromá. Avengers páchá dobro na úkor ztrát mezi civilisty, ale prostě se to nakonec otočí v soukromou válku mezi Tonym a Buckym. A zbytek se teda řezal ,,zbytečně". Modlil jsem se alespoň za jednu smrt, jednu jedinou! Ať umře Kapitán. Dobře, tak alespoň Bucky. Fajn, stačí aby umřel Rowdy. Hm, umře vůbec někdo? Ukáže nám Marvel konečně nějaký zvrat? Šok? Samozřejmě, že ne. A to se mě dotklo nejvíc. Na konci si všichni řekli ,,Promiň, kdyby ale něco, tak brnkni, my pomůžeme." A konec. A pomoc bude potřeba, blíží se Thanos a tento pán doufám pořádně pohne s celým světem. Pokud ne, tak máme zaručený happyend. Kdyby si filmaři uvědomili jakou mají obrovskou moc, tak dokážou víc čarovat, na všech frontách. Zatím se zdá, že je někdo drží na uzdě. A to je špatně. I když... Batman v Superman je důkaz selhání. Konec SPOILERU. Můžu tady žvanit ještě hodiny a hodiny, ale už tak pochybuju, že teď tohle ještě někdo čte :D Fajn, Občanská válka je druhá nejlepší Disney Marvelovka a třetí nejlepší Marvelovka vůbec. Tečka. 5* a.k.a 98%

Exit Humanity (2011)

Dalo se to, vystihli dobu a atmosféru, na mě ale moc utahaný a zdlouhavý. 3*

The Collector (2009)

Dobré, pořádnej záporák, hezky budovaná atmosféra. Ke konci to rapidně kleslo, ale abych nežral tak 3*.

The Collection (2012)

Oproti prvnímu dílu je tohle něco jako špatnej vtip. 2* za stále super záporáka.

Země kůlů (2010)

Nemám upířiny moc rád, ale tohle hezky překvapilo post.apo. světem, atmosférou a samotní upíři byli cool. 4*