• Romantický

Ostrovní zprávy (2001)

Manžel přinesl domů tenhle film se slovy, "trochu romantiky neuškodí, miláčku"!!! A já jen zírala!!!! Nic tak naprosto neromantického a depresivního jsem dobrovolně neviděla!!! Pesimisticky optimistický film, na který však nedokážu ani po letech zapomenout a který mě naučil, že vždycky může být hůř. Perfektní herecké obsazení.

Snila jsem o Africe (2000)

Poutavě natočený film v nádherném africkém prostředí, mi ukázal, že i krása má své hranice a žádná hranice není krajní! Pokud bych náhodou měla dojem a myslela si, že víc nezvládnu a neunesu, život mě naučí a donutí jít dál!!! Hlavní hrdinka Kim Basinger mě o tom nevtíravým způsobem přesvědčila a přes všechnu bolest, kterou si musela projít, jsem ji její lásku k Africe uvěřila. Tento snímek má pro mě hloubku a patří k mým oblíbeným.

Bezcenný syn (2007)

Film, který jsem po úvodních záběrech i slovech několikrát vypla, mě nyní dostává svým nápadem, ale ze všeho nejvíc herectvím Alana Rickmana! Jeho sebestředně sobecký držitel Nobelovy ceny a narcisticky nadržený nabob mě vážně baví tak, že se na něj ráda znovu podívám.