Rodinný film (2015)

Rozhodně oceňuju odvážnost jít vlastní cestou a jsem rád za každý český film vybočující z debilních mainstreamových komedií. To drama v druhé půlce filmu bych si ale představoval trochu trochu více "nervydrásající", nebo řekněme hutnější atmosféru. Tohle mě úplně nechytlo, a závěr se psem už byl přes čáru. Jednou stačilo. 50%

Prokletý ostrov (2010)

O filmu jsem dopředu celkem nic nevěděl, takže jsem se těšil na "detektivku", ze které místo toho vylezla dobře natočená schíza, ale nebavilo mě to. 70%

Le Mans '66 (2019)

Tak 29. nejlepší film na CSFD je asi lehce nadhodnoceno, ale ono to časem bude klesat. Každopádně dobrá podívaná je to rozhodně. A protože jsem z celé zápletky znal jenom jméno Shelby a to ve spojitosti s nejsilnějšími Mustangy, tak to bylo napínavé až do konce. Zaujalo mě, že ve skutečnosti to celé bylo trochu jinak, ale ve filmu lépe funguje ta umělecká licence. 80%

Rapl (2016) (seriál)

První série byla místama trochu jako Hlava medúzy, druhá to vytáhla na čtyři hvězdy. Taky díky tomu, že Jeřábek už tam není jenom rádoby vtipný kokot, ale občas i na něco přijde. Celkově povedené. 80%

Alpami nejen za sněhem (2018) (seriál)

Homevideo namluvený podobnou dikcí jako večerníček Edudant a Francimor. Další díly nejspíš vynechám. Nepříjemný product placement.

Muži v naději (2011)

Podobně stupidní a zvrácené jako Ženy v pokušení; všechny postavy na přesdržku; chybí full frontal.

Velká země (1958)

Chtěl jsem napsat něco o rozvleklosti a Mirkovi Dušínovi, ale už bych se opakoval po těch přede mnou. Musím ale vyzdvihnout fenomenální záběry.

Most špiónů (2015)

Řemeslně skvěle natočený, zapomenutelný film. Ze záverečné scény v tramvaji/metru mám ambivalentní pocity, protože tam svým způsobem musela být, ale když ono je to tak strašně naivní a doslovné!

Četa (1986)

Realistické, přímočaré, trochu nepřehledné a trochu bez příběhu. Chybí sice patos, ale i něco, čeho bych se jako pohodlný divák mohl chytit. Identifikace s některou z postav nehrozí, sdělení chápu, ale upřímně to není nic, co už bych neviděl jinde.