Annie Hallová (1977)

"Někdy si říkám, jestli bych vydržela mučení?" "Ty? Gestapo by ti jen vzalo kreditku a všechno bys jim vyklopila!" "Do armády mě nevzali, mám ploché nohy a jsem krátkozrakej, v případě války jsem jasný rukojmí." "Co bych teď dal za velkou ponožku plnou kravské mrvy!" Tenhle film patří k Woodyho lepším a nepochybuji, že ovlivnil spoustu lidí, i mě se líbil, ale jeho druhá půlka se příšerně vlekla. Za tu první bych dal okamžitě hvězdičky minimálně čtyři, ale za tu druhou prostě nemohu. Za shlédnutí ale rozhodně stojí. 70%.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Klasická oddechovka s hodně jednoduchým příběhem, jehož konec se dá odvodit už v první třetině filmu, přesto jsem se ale celkem bavil. Přehnaná očekávání jsem neměl, tudíž mě nemělo moc, co zklamat. Některé herecké výkony by zasloužili hvězdičku jednu, ale celkově 55%.

Hranice zlomu (2003)

Zajimave tema, o kterem je potreba mluvit, ale jinak nuda:-(

Lincoln (2012)

Žádnou strhující podívanou od tohohle Spielbergova filmu nečekejte. Jde spíš o uvážlivý a historicky přesný film, který ukazuje zákulisí a detaily předcházející schválení největšího zákona 19.století ve Spojených státech. Nejde ani tak o to, že bylo potřeba získat podporu opozičních reprezentantů, ale jak onu podporu nakonec republikáni získali. Někomu stačilo slíbit zajímavou práci, jinému něco jiného, ale ostatní si nechali argumenty pro a proti projít hlavou a rozhodli se podle vlastního svědomí. Nenechali si diktovat vlastní partají a dnes nikdo nepochybuje, že hlasovali správně. Těžko říct, jak by se dějiny USA vyvíjeli, kdyby tento ústavní dodatek neprošel. Lincoln se tímto krokem nesmazatelně zapsal do dějin lidstva a tento film mu vzdává hold. Zpočátku snímek příliš nebaví, ale jak děj postupuje, příběh graduje a i přesto, že víte, jak hlasování dopadne. Mimoto mi Daniel Day-Lewis v roli A. Lincolna skvěle sedí, v něčem mi dokonce připomíná našeho T. G. M. 75%

Rasputin - šílený mnich (2006) (TV film)

Jedná se o poměrně objektivní zhodnocení osobnosti Grigorije Jefimoviče Rasputina. Spoustu detailů zůstalo sice nevyřčeno, nicméně tvůrci dokumentu oslovili výborné historiky, včetně E. Radzinského, skvělého ruského badatele, který se poctivě prohrabal ruskými archivy a (nejen) o Rasputinovi toho zjistil a publikoval opravdu hodně. "Jestli mě zabijí, mí bratři, ruští sedláci, nemáme se čeho obávat. Jestliže mi však smrt přivodí vaši příbuzní, nikdo z vaší rodiny nezůstane naživu déle než 2 roky, všechny vás pobije ruský lid! G. Rasputin"

Odpočítávání (2010)

"Jak daleko jsme ochotní zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi?" Trefný popis! Co je ještě únosné a co je už za hranou? Tenhle film vás zkrátka donutí se zamyslet...a místy až démonický, "bezejmenný" S. L. Jackson je ztělesněním hrůzy! Za mě 85%.

Profesionál (1981)

Těžko jde chytit zrazeného špióna, který zná všechny fígly a má takové osobní kouzlo a šarm, že i ti, co ho mají chytat mu nakonec rádi pomůžou, tedy někteří..navíc ta skvělá hudba!

Kožené slunce (2002) (TV film)

Není to bůh ví jak převratné dílo, nicméně se jedná o zajímavý námět s výbornými herci, který nepřímo předcházel Okresnímu přeboru - 74%.

Horizont události (1997)

Zklamání... zkrátka jsem asi čekal od Horizontu události něco víc :( Z mého pohledu byli vynikající Laurence Fisburne a Jason Isaacs. Samu Neillovi jsem tu proměnu moc nevěřil...škoda. Director´s cut bych si ale ujít nenechal. 50%.