• Reality-TV

Dva papežové (2019)

Keď už taký pohan a odporca cirkvi ako ja dá 4*, tak to musí byť fakt kvalitka film. 2 hodiny mi prešli ani neviem ako a na konci sa usmievam ako blbec. Hopkins a Pryce famózni..

Rocketman (2019)

Hold me closer, tiny dancer, count the headlights on the highway..Toť jediná songa od Eltona, ktorá sa mi fakt páči a chytá ma za srdce. Pre mňa a moju generáciu je/bol osoba nezaujímavá, či už hudobne alebo ako človek- starší týpek (gay) v okuliaroch ktorý stále hraje na klavíri a netiahnu sa s ním žiadne škandály. A práve preto som bola zvedavá na to, vidieť ho v inom svetle, za jeho búrlivých mladých čias..a čuduj sa svete bola som milo prekvapená. Aj keď pár výhrad sa našlo a to: po 1. je neobjektívne keď robíte životopisný film o niekom kto ešte žije, po 2. nemám rada muzikály a nemyslím si že to bola dobrá voľba a po 3. emočne ma to nechytilo aj napriek jeho zložitému detstvu, samote atď. Každopádne sa mi na to pozeralo dobre, žiadna nuda a na pár sekúnd som zaváhala medzi 3 a 4*. Nakoniec silné 3*!

Love (2015)

Váhala som medzi 3 a 4*. Za mňa najlepší film od tohto režiséra ktorý som doteraz videla, ale aj tak škoda nevyužitého potenciálu. Opäť to, čo mi vadí na Noého filmoch- zbytočne dlhé, takže miestami to spadá do nudy..Postavy také nijaké, neviem s nimi sympatizovať. Aj keď myšlienku to malo dobrú. Hudba, kamera, erotické scény top..teda až na tie bobry :(

Kafarnaum (2018)

Realisticky natočené, bez príkras. Silný film, po ktorom mi je smutno..Odporúčam pozrieť hlavne xenofóbom, ktorí sa boja len toho aby im nenasťahovali nejakého migranta do domu (facepalm).

Climax (2018)

Uf, riadne zlý trip..ešte teraz mi je trochu blbo :D ale tanečné scény sú top!

Je s námi konec? (2016)

Ach Leo..Marry me :D Ale rozhodne hviezdička dole za časť s vegánstvom, ktorému mal byť venovaný oveľa väčší priestor v rámci podielu na globálnom otepľovaní a takisto podané iným spôsobom. Škoda, že dokument nie je po celý čas úmerne presvedčivý ako by bol potrebný na presvedčenie čo najväčšej masy ľudí. A nakoniec už len: F*ck you Trump!

Bez jištění na El Capitan (2018)

Wau! Fakt som neverila, že človek niečo podobné dokáže a že lezenie bez istenia sa deje aj v takých výškach a na takých skalách. Okrem toho je Alex celkovo veľmi zaujímavá osobnosť, takže ma to celé bavilo aj mimo tie napínavé časti lezenia.

Nick Cave: One More Time with Feeling (2016)

"..cause nothing really matters when the one you love is gone.." .Až keď prežívate smútok a bolesť zo straty najbližsieho, tak ste schopný plne precítiť a pochopiť tento dokument a pesničky z albumu Skeleton Tree. Takže mením zo 4* na 5* a vzdávam hold géniusovi.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Rozhodne neodporúčam pozerať neinteraktívnu stiahnutú verziu ako ja. Takže uznávam, že moje hodnotenie je tým pádom neobjektívne (1* za originálny nápad, 1* za príbeh). Ale úprimne, nemyslím si že by som dala viac ako 3* ani interaktívnej verzii a to hlavne kvôli: prevažnej nude, nesympatickým postavám, predvídateľnosti a zároveň chaosu na štýl seriálov ako Mr. Robot 2.séria alebo Maniac....a to ja fakt nemusím.

Lady Bird (2017)

Vďaka tomuto milému filmu som sa na chvíľu vrátila do mojich teenage čias a musím sa priznať, že som sa v rebelskej a divnej Lady Bird aj videla :) Veľmi prirodzené, neokukané, vtipné a skvelé herecké obsadenie.