The Punisher - Roadhouse Blues (2019) (epizoda)

Lepší start druhé řady nemohl vzniknout!!! Krvavé a surové, ale zároveň dobrosrdečné a osobní.

Akta X - Můj boj 4 (2018) (epizoda)

Vynikající a dojemné zakončení legendárního seriálu se skvělým cliffhangerem.

Akta X - Ghouli (2018) (epizoda)

Skvělá mysteriózní epizoda, která nebýt aktualizace poetiky hravě zapadla do stylu starších dílů. I tak 5 hvězdy, protože je to velmi služná epizoda hlavně kvůli postavám a poselstvím.

Titans - Dick Grayson (2018) (epizoda)

Výborné vykreslení Barmana, kterému prostě rupne v bedně a Robin je jeho jediná záchrana. Jako samostatná epizoda je to super, ale v kontextu finále první řady je to nedotažené. Přijde mi to jako modernistický postup Davida Lynche v třetí řadě Twin Peaks, i když tady je vše jednoznačně vysvětleno.

Cizí oči (1981)

Thriller se zajímavými gore prvky, opět od mistra Saviniho. Když pominu částečně nelogické chování postav, které je nejspíše determinováno kompozičně a transtextuálně v rámci budování napětí, je to solidně natočený a napínavý film. Byl jsem překvapen, že identitu vraha má divák potvrzenou dříve než hlavní postava, což je na druhou stranu hodně ozvláštňující Čekal bych, že vrah bude mít masku nebo budou scény vražd téměř vždy natočeny v percepční subjektivitě jako například u prvního a druhého Pátku třináctého, ale ne. Scény jsou natáčeny objektivně a v rámci zatajování identity často využívají několika plánové rámování obrazu, což je jedna z věcí, která mě na filmu neustále baví.

Zločinec (2008)

Výborné vězeňské drama. Dorff a Kilmer excelují a jejich postavy jsou skvěle napsané. Jak film Kriminál se Stallonem řeší film Zločinec motta "neztrácet hlavu" a jako Blok 99 "rodina je nejdůležitější". Velmi působivé.

Otevřená (2016)

Skvělý bizardní film. Lidský příběh, vizuální slast a zbytek by byly spoilery. Zajděte si na to!

Zastavte temnotu (2018)

Jak většina z vás psala, také mi to připomínalo Wind River, která je k běžnému divákovi více friendly z hlediska dávkování informací. Tento film mě uchvátil svým "chladem" a absencí emocí.. respektive minimalistickým vyjadřováním emocí. Nedokonalé poničené charaktery, které mají své "vlastní démony" v různých formách. Skvělá tématika a mýtická až snová atmosféra, která balancuje mezi Wind River a filmem Mandy od Panose Cosmatos. Musím však říct, že mi některé věci při sledování unikli nebo jsem je nepochopil. Zatím dávám tři hvězdy, protože mi napoprvé úplně nesedl a nechám film uzrát.