• Western

Pahorek (1965)

Po celou dobu filmu jsem doufal, že toho zas*aného Williamse dostanou, vyplatilo se počkat až do konce.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tenhle film je pro mě delikátní záležitost. Dojemné, drastické a to vše ještě okořeněné humorem. Tenhle film má být proč, zařazován mezi ty nejlepší z nejlepších. Herecké výkony jsou úžasné. Volba Morgana Freemana byla jistotou ale výkon Tima Robbinse byl pro mě ještě lepší. Bez uvažování 5 hvězd.

Griffinovi (1999) (seriál)

Jako většina dospělých k animovaným filmům a seriálům moc netáhnu ale na tenhle se vedle Simpsonovích a Futuramy rád podívám. Je vtipný ale někdy mi ta vtipnost přijde za každou cenu. Zasměju se ale, že by to byly výbuchy smíchu a trhání bránice jako u Simpsonovích se říci nedá. V některých případech mi Griffinovi přijdou jako kopie Simpsonů jejichž kvalitě se podle mě ani nepřiblíží. Bohužel Peter Griffin se musí sklonit před daleko slavnějším a vtipnějším Homerem Simpsonem.

Kalamita (1980)

Jeden z dalších kvalitních výtvorů Bolka Polívky. Vše dále obohaceno o pěknou krajinu. Není to nic úžasného ale když už bych měl, tak se na to znovu podívám.

Pupendo (2003)

Skvěle jsem se u tohohle filmu bavil. A nebylo to jen přítomností Polívky a mého oblíbence Duška, ale i kvalitou scenáře a také nezapomenutelnými hláškami Pavla Lišky. Jeden z našich nejlepších filmů a já osobně ho mám radši o trošku více než Pelíšky. Prostě golde tschechische hande.

Bubo bubo (2011) (pořad) odpad!

Je to tak trapné, že do obecenstva museli posadit kartonové diváky, aby to na první pohled vypadalo, že alespoň ve studiu naplnili.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Neseriozní televizní noviny, které půlku našeho národa krmí naprostými nesmysly a bulvárními kravinami, které beztak nikoho nezajímají. Vystrčené prsa botoxové Lucie Borhyové lezou až ke mně do obýváku. A, že nás, kteří žijeme okolo Prahy mají za vidlácké tupce, usvědčili nechvalně proslulou reportáží, co se stane s flaškou vody, když ji ponecháme 4 hodiny v mínus 15 stupních. Jedna hvězda za to že to má aspoň znělku.

TOP STAR (2010) (pořad) odpad!

Se svojí troškou přispěji a jak rád do mlýna. Jedním slovem vyloženě trapná záležitost pro divačky průměrného věku 75,5 roku, které musejí mít přehled naprosto o každé s prominutím kokotině, která se v českém (opravdu obrovském) showbyznisu šustne a děje. Vše se beztak jen motá okolo věčně ožralé Ivetky Bartošové a pološílené rodinky Krampolů a podobných individuí. Opravdu skvělé zakončení "Hodiny plné informací.

Leon (1994)

Naprosto precizní film nadupaný akcí až z toho hlava bolí. V hlavní roli ekscelující Reno, který mě (musím zaklepat) nikdy nezklamal a vedle něj čímdál více okouzlující tehdy ještě holčička Natalie Portman, takdéž podávající výbornou roli, kterou se koneckonců zviditelnila.

Top Gear (1978) (pořad)

Jedním slovem perfektní seriál. Skvělé sebedestruktivní trio výborných řidičů, BBC, která v tomto seriále dokazuje, že nemá hluboko do kapsy. Že Top Gear je jedním z hlavním zdrojů příjmů a tahounů BBC je okamžitě zřejmé. Moderátoři si mohou v tomto seriále dělat téměř naprosto vše co se jim zamane, mohou si klidně dovolit udělat crash test Bugatti Veyron a cestovat křížemkrážem po celém světě protože na náklady a finanční stránku věci se zde vůbec nehledí. A proto je tento motoristický magazín nejlepší na světě.