• Western

Zkažená mládež (2007)

Když se nad tím člověk zamyslí tak se většina těhle věcí na školách děje (scénu na pláži teď zrovna nemyslím). Film k zamyšlení, který perfektně, depresivně a bez zábran ukazuje tvrdou realitu a sami vidíme kam až může šikana dojít.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Jako kdyby mi to rvalo srdce, dojemné ztrhující. Skvělé scény jako by to bylo naostro. Z klidem můžu říct že je to nejlepší válečný film, který jsem viděl

Forrest Gump (1994)

Forrest si doběhl pro 4 hvězdy

Haló, haló! (1982) (seriál)

Naprosto vynikající! Stačilo mi zhlédnout jeden jediný díl a hned mě to oslnilo. Později přibívají i nové postavy ale potom již poslední díly nedosahují takových kvalit jako předtím. Nevědělo se jak kdy přestat. Jeden z problémů který pokazil i četnickou sérii a mnoho dalších filmů jako Můj soused zabiják atd.

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Líbí se mi, že si to francouzi dokázali přiznat a to v tak dobré komedii jako je tahle. Herci vynikající, skvěle se doplňují a i kdybych Lefebvra neznal z četnické série ani hvězdu bych na tom neubral

Jak svět přichází o básníky (1982)

Absolutně nejlepší díl celé této série. Perfektní hercí jak ti mladí tak i ti již zkušení. Amatéry možná hráli ale scénář k tomuhle filmu rozhodně amaterský nebyl

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Samá reklama, trapné vtípky které mohou jenom se závistným obličejem vzhlížet na první dva nejlepší díly. Slabé velmi slabé.

Oskar (1967)

Po zhlednutí uznávám že jsem viděl jednu z nejlepších komedií pod sluncem. Fakt, že se film odehrává na jednom místě na tom nic neubírá. Film je postaven především na geniálním herectví nenapodobitelného Funese

Slavní jezdci (1965)

Dobře natočený film ale i když pominu stáří filmu některé scény jsou velmi fádní. Tak např. scéna kdy je kavalerie přepadena zezadu i zepředu indiány a následné srážení nebohých vojáků pomoví kopí a jiných klacků co jsou po ruce, a protože film popisující milostný trojúhelník sráží kvalitu westernu o to víc

Četník a mimozemšťané (1979)

Funes a mimozemšťi? Zatraceně zvrhlý nápad. 2 hvězdy jen za výkon funese a galabrua ale zbytek četnického sboru (ne ten původní grosso, modo) stojí za starou bačkoru