• Romantický
  • Pohádka

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Miluju Moskalykovu Babičku a z piety k ní jsem se rozhodla pokusit se sledovat tento seriál, když před lety jsem to jednoduše nevydržela. Poctivě jsem se snažila u prvních čtyř dílů vydržet až do konce, ale to se prostě nedá, je to neskutečná nuda. Nechápu to vysoké hodnocení tady, asi jsem nějaká divná, ale když slyším tu úvodní hudbu - nemožné iritující téma s doprovodem píšťalky, otvírá se mi kudla v kapse. A představa dalších 35 večerů mě děsí :-(((.

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Příběh jako ze života. První půlku jsem se bavila, druhou polovinu filmu mi tuhla krev v žilách, neskutečně skutečný příběh, skvěle napsaný, vygradovaný, parádní herecké výkony, Jitce Čvančarové ta role sedla, to byla etudka! Jen ta sklerotická kamarádka v restauraci, to bylo trošku mimo mísu ta její skleroza, ale to je opravdu malinký detail. Trnavského "kratky zobak" nemám ráda, ale tahle role mu pasuje perfektně a Sandře kupodivu její klaďaska také. Nemohu nedat 5 hvězd, něco tak dobrého v TV tvorbě se poslední dobou nevídá, vřele doporučuji!!!!

Píseň pro tebe (2006)

Teda to byla ale nuda, to bych od Gerarda nečekala. Hlavní hrdina mi byl krajně nesympatický, a to jako člověk i jako zpěvák, ženská hlavní postava také. Pro mě film naprosto o ničem a ještě si neodpustím ten naprosto příšerný dabing M. Donutila, to se opravdu nedá poslouchat.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Jsem nucena opravit své půvoní hodnocení tady a musím se přiznat, že každý týden ráda zasednu před obrazovku a sleduji další nový díl. Pilot se mi vskutku nelíbil, ale nyní zjišťuji, že se opravdu bavím. Seriál má skvěle napsané dialogy, perfektně vymyšlené postavy a jejich charaktery a hlavně, má tah, není to jen plitké žvanění, je tam děj!!!! Duch Dyk tam naštěstí moc nevystupuje, což jsem vážně ráda a jelikož to má tedy asi jen 16 dílů, je velká naděje, že to nezklouzne do trapnosti.

Noci v Rodanthe (2008)

Mám ráda romantiku, mám ráda drama, ale tady je to tak splácané. Hodně mi to připomíná Vzkaz v láhvi, to je totiž další kousek, kde si dva k sobě hledají cestu, už to vypadá, že to bude pouze neškodný slaďák, ale ono to nakonec končí nemožně tragicky. Je to vážně děsně americký, takhle to snad nikdo jiný neumí, už mi tam chyběl někde jenom potlesk, ale je fakt, že ten bohatě nahradili ti koně na konci.

Dívky z Jersey (1992)

Film jsem si po letech zopakovala, abych zjistila, že není o nic horší, než Pretty Woman, nechápu tedy ten rozdíl v hodnocení zde. Obojí je pohádka a pustíte si to, když chcete vypnout a odreagovat se. Jami Gerz jako Toby je střeštěná romantička, která jde na lov opravdu po hlavě a přesně ví co, lépe řečeno koho, chce, Dylan McDermott jako Sale je krásně koženej a namyšlenej a Joseph Bologna jako Tobyin táta je parádní křupan. Jen jsem se těšila, že na DVD vyjde film v původním znění a zbavím se tak nepříjemného pocitu z hloupého překladu, kdy na sebe neustále všichni pokřikují "česky" Háj, Okej apod., toho je tam opravdu příliš a dialogy někdy vyznívají až příliš stupidně, viz. první rande v restauraci - nemyslím si, že to tak v pův. znění bude. Je tam taky jeden skvělý překec dabérky postavy Tary, který si pamatuji již z doby, kdy jsem to viděla poprvé a to už je víc jak 15 let a ten tam zůstal.

Strážce duší (2005) (seriál)

Jako pohádka to docela jde, ale nesmí se to brát vážně :-)).

Pouto nejsilnější (1945)

Jakkoli miluji tu nejnovější verzi s de Nirem a Streep, musím uznat, že toto je lepší, hlavně zde američané nesklouzkli k happy endu, což se cení a v tomto případě je to hlvně uvěřitelnější, jelikož tak to v životě chodí. Když máte dobře fungující rodinu s dětmi, jen těžko dokážete celé roky hodit za hlavu a jít za svým srdcem. Krásně natočený film a perfektní nápad odvyprávět celý příběh jako retrospektivu v jeden večer. Nemohu si pomoci, ale takovéto kousky my Češi z této doby nemáme.

Lorna Doone (2000) (TV film)

Asi bych nešla s hodnocením tak nízko, kdyby nešlo o mou oblíbenou produkci BBC. Ale toto se opravdu moc nepovedlo. On už ten příběh nestojí za nic, soudě tedy z filmu, předlohu jsem nečetla. Taková limonáda pro puberťáky. Vše působí moc černobíle, nelíbil se mi střih a ten přeslazený konec ... Pilcherová by se za něj nemusela stydět.

Katka (2009)

Film je určitě prospěšný, myslím, že by se měl hojně promítat mládeži jako odstrašující příklad, alespoň mně z toho běhá mráz po zádech ještě po 24 hodinách. Myslím ale, že má zbytečně dlouhou stopáž, Katka stále opakuje ty samé věty, čemuž se tedy nedivím, v jejím stavu, ale přece jen pro diváka je to už příliš dlouhé a pořád dokola, navíc mě mrzelo, stejně jako u Reného, že často nebylo přes špatný zvuk rozumět.