• Thriller

Ať žije život (1984)

Já bych si s emma53 dovolil nesouhlasit - každé dílo Clauda Lelouche je jedinečné, ale na rozdíl od předchozích Šťastný nový rok a Muž a žena mne "Ať žije život" nezaujal, nevtáhl do děje, "chemie" filmu je nevyzpytatelná. V paměti zůstane scéna výuky herectví J. L. Trintignanta.

Nous ne vieillirons pas ensemble (1972)

Další Pialatova variace ambivalentních vztahů, tentokráte věnovaná tomu partnerskému. Na rozdíl od výborné vztahové studie Našim láskám tomu výrazně chyběla přesvědčivost, a to především v druhé polovině.

Zámek (1994)

Mnohem zdařilejší varianta než Zámek. Knižní podoba je ale filmem asi nedostižitelná.

Zámek (1997) (TV film) odpad!

Kdysi při otevření knihy Zámek jsem se při vstupu K. do hospody pohroužil do těžko slovy popsatelné atmosféry. Zde si říkám - co to je? Tohle má být Zámek? Tohle má být K.? Kde je ta temnota, mlha, kde je ta šeď Zámku? Co je to za nepovedenou televizní inscenaci?

Nikdy jsem ti neslibovala růžovou zahradu (1977)

Téma psychických poruch je na filmové plátno velmi těžko přenositelné, v tomto případě to nevyšlo. Možná je nutným předpokladem to, aby režisér, herci nějakou tu duševní poruchu vykazovali.

Koridorius (1995) odpad!

V předložených obrazech jsem emoce nenašel. termi: Ano, hledám emoce, třeba ve tváři, v hlasu, v postoji těla, v dotecích. Mimochodem, tím, že někomu úmyslně zkomolíš nick, něco (o sobě) vyjadřuješ.

Smrtelná čára (1972)

Napětí téměř nulové, množství vypitého čaje inspektorem Calhounem značné - pytlík čaje inspektor vyndával házecí šipkou - což byl jeden z nejpoutavějších momentů filmu.

Onna ga kaidan o agaru toki (1960)

Zajímavý začátek byl postupem času vystřídán rozvláčnou pasáží s dialogy, které obsahem, ani formou pohlcujícími nebyly. Vztahově vyhrocenější konec přišel pozdě. Překvapil mne evropsky znící hudební doprovod.