• Thriller

Zastavárník (1964)

Do půlky filmu jsem byl zvědav, co se bude dít, jak se to bude dále vyvíjet. Po půlce mne to začalo nudit.

La Métamorphose des cloportes (1965)

Příjemná kombinace komedie a krimi. Ventura dokazuje, že exceluje nejen v ryze vážném formátu.

Trapped (1982)

Tento kousek je pro fanoušky hixploitation v rámci kompletace sbírky, pokud někdo hledá hodinu a půl napětí, tento případ to není. Jak už tady padla zmínka, snímky typu Deliverance, Southern Comfort jsou kvalitativně jinde. Trochu větší akce, napětí je asi tak v posledních 20 minutách.

Světlo ženy (1979)

Děj mi příliš nesedl, Romy Schneider a Yvese Montanda jsem už viděl podat jiné, přesvědčivější herecké výkony. Tak nějak to nemělo moc šťávy.

Hrozba (1977)

Bohužel, tímto filmem jsem šlápl vedle. Nějaký náznak thrilleru, akce je až ke konci filmu, pokud u toho člověk neusne.

Le Dernier Chaperon rouge (1996)

Francouzština je opravdu nádherný jazyk, obzvláště v pěveckém podání Emmanuelle Béart:) Zajímavé dílko.

Nevinní se špinavýma rukama (1975)

Zajímavý příběh... Jen mne napadá, co by bylo, kdyby Jeffa hrál třeba Delon a komisaře Ventura. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

Nelly a pan Arnaud (1995)

Michel Serrault s Emmanuelle Béart rozehráli slovy i beze slov herecký koncert.

Láska v dešti (1974)

Těžko popsatelná poetika filmu v čele s Romy Schneider mne tak okouzlila, že i já, který je dalek toho, vyhledávat romantické filmy, jsem vytáhnul pět hvězd:) A jak to u filmů s maximálním možným hodnocením bývá - nádherná hudba.

Vlak (1973)

Z mého pohledu jedna z životních rolí Romy Schneider a Jean-Louis Trintignanta. Člověk se cítil až téměř magicky vtažen do děje, herecký projev Romy Schneider vyzařoval těžko popsatelnou tragičnost - pro některé role se herec "musí narodit" a Romy Schneider se narodila pro tuto roli. Skvostná hudba.